OSP Żyraków podsumowało rok

IMG_091525 lutego 2017 r. o godz. 17:30 odbyło się zebranie sprawozdawcze OSP Żyraków. Podsumowano działalność jednostki za 2016 r. Przedstawiono sprawozdania: z działalności, finansowe, Komisji Rewizyjnej za 2016 r., oraz plan działalności i plan finansowy na 2017 r.

Zarząd OSP uzyskał jednogłośnie absolutorium za 2016 rok.

W zebraniu udział wzięli zaproszeni goście m. in. :poseł na Sejm RP Kazimierz Moskal, z-ca diecezjalnego kapelana strażaków – Ks. Józef Jasiurkowski, komendant powiatowy PSP w Dębicy st. bryg. Wojciech Buszek, z-ca prezesa ZOP ZOSP RP w Dębicy dh Stanisław Bryg, Wójt Gminy Żyraków a zarazem prezes ZOGm ZOSP RP w Żyrakowie dh Marek Rączka.

Zebranie było okazją do wręczenia odznaczeń i wyróżnień.

Brązowymi medalami za zasługi dla pożarnictwa odznaczeni zostali: Bartłomiej Skowron, Karol Kosiński, Mateusz Wadas – za przeprowadzenie skutecznej akcji ratowniczej 07.06.2016r. na Jeziorze Tarnobrzeskim. Na Jeziorze zaginął wówczas mężczyzna z Rzeszowa. Trójka w/w dołączyła do poszukiwań, odnaleźli zaginionego, wyczerpanego mężczyznę i doholowali go do brzegu. Dzięki ich sprawnej akcji uratowane zostało życie turysty. Wraz z medalami otrzymali pamiątkowe grawertony od posła Kazimierza Moskala.

Za szczególną aktywność w działalności OSP Żyraków w 2016r. okolicznościowe dyplomy otrzymali druhowie: Sak Marcin, Wójcik Marek, Szczędor Stanisław, Szymona Łukasz.

Odznaki za wysługę lat otrzymali druhowie:

za 40 lat: Sak Adam, Moskal Krzysztof

za 35 lat: Drozd Zbigniew

za 30 lat: Wójcik Michał, Wójcik Marek, Sak Marcin

za 25 lat: Szczędor Stanisław, Kalita Tomasz, Duma Tomasz

za 15 lat: Wojtynkiewicz Adam, Szczędor Marcin, Orkisz Damian, Dziurgot Dawid

za 10 lat: Moskal Piotr, Dziurgot Przemysław, Dziurgot Barbara

za 5 lat: Jasiurkowski Józef, Sak Filip, Sak Łukasz

Wszystkim odznaczonym i wyróżnionym złożono gratulacje, oraz życzenia dalszej wspaniałej, efektywnej służby na rzecz poprawy bezpieczeństwa.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.