Podczas Światowego Dnia Wody promowali Dębicką Kraniczankę

6Dębicka Kraniczanka była wiodącym tematem tegorocznych konkursów ogłoszonych przez Wodociągi Dębickie we współpracy z dębickimi szkołami w ramach obchodów Światowego Dnia Wody. Kraniczanka była tematem  prac plastycznych, uczniowskich filmów oraz projektów graficznych umieszczonych m.in. na koszulkach oraz karafkach i słojach.

Finał tegorocznych obchodów  XXV Światowego Dnia Wody odbył się 22 marca w Galerii Handlowej Raj.  Wodociągi Dębickie, Szkoła Podstawowa nr 11, młodzież z „Mechanika”, dzieciaki z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Weldon School i z Niepublicznego Przedszkola Weldon Kids,  ich nauczyciele i opiekunowie, przygotowali bogaty program naukowo-artystyczny.

Obok występów na scenie, można było wziąć udział w wyścigach robotów,  zabawach klockami Lego, eksperymentach fizyko-chemicznych z wodą w roli głównej, malowaniu buziek, domków, kolorowanek. Jak co roku, można było podziwiać premierowy pokaz mody ubiorów, zaprojektowanych i wykonanych własnoręcznie przez uczennice ZSZ nr 1. Uczennice modelki, prezentowały się świetnie w oryginalnych strojach, a w finałowym pokazie wystąpiły z młodszymi koleżankami – przyszłymi modelkami – z Weldon School. Maluchy ubrane były w wykonane ręcznie koszulki – efekt warsztatów sitodruku, zorganizowanych dla nich przez młodzież ZSZ nr 1.

Patronat honorowy nad imprezą objął Burmistrz Miasta Dębicy Mariusz Szewczyk, który razem ze swoim zastępcą  Wojciechem Iwasieczko i prezesem Wodociągów Dębickich Jackiem Gilem wręczył nagrody zwycięzcom konkursów „Dobra Woda z Kranu – pijemy Dębicką Kraniczankę”.

W tegorocznej edycji konkursu w gronie laureatów znaleźli się :

Konkurs plastyczny

1.    Kategoria Przedszkola
I miejsce Lena Starzyk (Miejskie Przedszkole nr
II miejsce Karolina Piotrowska (Miejskie Przedszkole nr 11)
III miejsce Antonina Sygnarowicz (Słoneczne Przedszkole nr 12)
Wyróżnienie:
Piotr Nykiel (Weldon Kids)
Dominika Kochanowska (Szkoła Podstawowa nr 11 klasa 0)
Filip Stefańczyk (Happy Kids)
2.    Kategoria Klasy I-III
I miejsce Franciszek Podobiński (SP nr 11)
II miejsce Gabriela Rudnicka (SP nr
III miejsce Emilia Jarosz (SP nr 5)
Wyróżnienie :
Jakub Zarodkiewicz (SP nr 11)
Nadia Kadryś (SP nr 10)
3.    Kategoria  Klasy IV-VI (komiks)
I miejsce Klara Podobińska (SP nr 11)
II miejsce Sebastian Kloc ( SP nr
III miejsce Natalia Cabaj (SP nr 2)

Wyróżnienie:
Krystian Jasek (SP nr
Natalia Przybysz (SP nr 11)
Konkurs na Film
I miejsce Natalia Ciak, Natalia Zaręba  (ZSZ nr 1)
I miejsce Weronika Jamróz, Julia Jamróz, Gabriela Górska (MG nr 1)

Wyróżnienie:
Wiktoria Gawlik (II LO)

Fot./materiały : Wodociągi Dębickie/ZSZ nr 1 w Dębicy

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.