XIII Mistrzostwa Polski Lekarzy w Pływaniu już w kwietniu

DSC01333W dniach 20-22 kwietnia na basenie przy ul. Piłsudskiego w Dębicy odbędą się XIII Mistrzostwa Polski w Pływaniu Lekarzy pod patronatem Burmistrza Miasta Dębicy połączone z konferencją naukowo – szkoleniową „Postępy w medycynie sportowej”. W tegorocznej edycji mistrzostw udział zapowiedziało blisko 100 osób z całej Polski. Na dębickim basenie rywalizowali będą lekarze medycyny, lekarze stomatolodzy oraz w specjalnej kategorii członkowie rodzin medyków.

„Podobnie jak w latach ubiegłych w trzy dniowej imprezie pływackiej na dębickim basenie rywalizować będą lekarze z całej Polski, którzy zmierzą się w kilku kategoriach wiekowych. Dla uczestników zaplanowaliśmy przeprowadzenie kilkudziesięciu konkurencji pływackich oraz uczestnictwo w konferencji naukowo-szkoleniowej której głównym tematem będzie medycyna sportowa” – mówi Janusz Bieniasz, jeden z głównych organizatorów Mistrzostw Lekarzy w Pływaniu.

Konkurencje pływackie będą odbywały się w trzech kategoriach: kobiet, mężczyzn i dzieci oraz w sześciu kategoriach wiekowych – od 24 do 75 lat. Dla członków rodzin uczestników organizatorzy zaplanowali natomiast udział w tzw. Pływackiej sztafecie rodzinnej. W czwartek 20 kwietnia, pierwszego dnia mistrzostw uczestnicy rozpoczną eliminacje w godzinach popołudniowych, a wieczorem wezmą udział w konferencji naukowej „Postępy w medycynie sportowej” w hotelu „Gold”.

Na pierwszy dzień mistrzostw zostało zaplanowane także spotkanie z olimpijczykami w Sportowej Stodole. „Swój udział w tym spotkaniu zapowiedzieli m.in. Józef Lipień, Czesław Korzeń i Jan Michalik. Liczymy także na obecność Andrzeja Suprona” – mówi Janusz Bieniasz.

Uroczyste otwarcie Mistrzostw Lekarzy w Pływaniu będzie miało miejsce w piątek o godz. 9.00 na 50 metrowej pływalni, wieczorem natomiast odbędzie się druga część konferencji naukowej „Postępy w medycynie sportowej” podczas której wykłady wygłosi kilkunastu prelegentów. Honorowy patronat naukowy nad konferencją objęli: m.in. Prezes NRL – Maciej Hamankiewicz, Starosta Powiatu Dębickiego – Andrzej Reguła, Burmistrz Miasta Dębica Mariusz Szewczyk, Prezes ORL w Rzeszowie Wojciech  Domka, Dyrektor SP ZOZ Dębica Przemysław Wojtys

W sobotę 22 kwietnia odbędzie się także V Memoriał im. dr Krzysztofa Kaźmierczaka w którym zawodnicy wystartują na dystansach: 50, 800 i 1500 metrów.  Kapituła Honorowa nagrody im. dr. Krzysztofa Kaźmierczaka wybierze i nagrodzi „Największy Talent Mistrzostw Polski Lekarzy w Pływaniu”.

Po zakończeniu zmagań sportowych w sobotę  organizatorzy dla uczestników zaplanowali wycieczkę. Oficjalne zakończenie mistrzostw odbędzie miało miejsce 22 kwietnia w godzinach wieczornych.

Organizatorami i współorganizatorami  mistrzostw są: Komisja ds. Kultury, Sportu i Rekreacji NRL w Warszawie , Komisja Sportu i Turystyki ORL w Rzeszowie, Polskie Towarzystwo Lekarskie – Koło w Dębicy,  Polskie Towarzystwo medycyny Sportowej Oddział Podkarpacki, Urząd Miejski w Dębicy, Szpital Powiatowy w Dębicy, Starostwo Powiatowe w Dębicy , Hotel Gold i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dębicy.

Sponsorzy Mistrzostw i Konferencji :

Stanisław Jedliński OLIMP Labs , Janusz Urbanik VENTOR, Józef Darłak DARCO, Stefan Bieszczad SURET, Marian Dybowski TABOR

DSC01209 DSC01221 DSC01228 DSC01333 DSC01352

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.