Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

„Łamańce Językowe” w SP 11 w Dębicy

img-0363-20170329125758Kilkudziesięciu dębickich przedszkolaków wzięło udział w Logopedycznym Konkursie Recytatorskim dla Przedszkolaków „Łamańce Językowe”, który 20 marca został zorganizowany przez Szkołę Podstawowa nr 11 w Dębicy w ramach obchodów jubileuszu 25 – lecia szkoły. Konkurs zorganizowany przez dyrektor szkoły Alicję Prus i nauczyciela logopedę Martę Pociask honorowym patronatem objęli: Burmistrza Miasta Dębica Mariusz Szewczyk, zastępca burmistrza Wojciech Iwasieczko i dyrektor MZO Ireneusz Kozak.

sp11 sp11 sp11 sp11 Img_0363

Celem konkursu było   zainteresowanie przedszkolaków poezją  dla dzieci,    rozwijanie ich zdolności recytatorskich,    prezentacja umiejętności językowych,   motywowanie do ćwiczeń logopedycznych, wzbogacenie słownictwa dzieci i    zachęcanie ich do występów przed szerszą publicznością.
Do konkursu przystąpiło 22 dzieci z dębickich przedszkoli oraz oddziałów „0” działających przy szkołach podstawowych, którzy przybyli na uroczystość w licznym towarzystwie swoich rówieśników, nauczycieli, opiekunów i rodziców.
Prezentacje oceniało jury w składzie:  Marzena Orlik – przewodnicząca, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej,  Iwona Miśkiewicz – logopeda, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, Dorota Chodak–Domka – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej.
Komisja konkursowa podczas prezentacji wierszy oceniała jakość wykonania, intonację i dykcję, aranżację wiersza oraz wrażenia artystyczne.

Recytowane wiersze obfitowały w trudne do wymówienia słowa. Uczestnicy konkursu prezentowali wiersze m. in. J. Brzechwy („Na straganie”, „Żur”, „Klej”), J. Tuwima („O Panu Tralalińskim”, „Ptasie radio”) , M. Strzałkowskiej („Straszydło”, „Szalona maszyna”, „Muszka”)     i inne.

W trakcie obrad komisji konkursowej zaprezentowała się Grupa Artystyczna Safo działająca w Miejskim Ośrodku Kultury w Dębicy, która dla wszystkich małych wykonawców przeprowadziła Mini Warsztaty Teatralne.
Na zakończenie konkursu wszyscy wykonawcy wierszy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki oraz skorzystali ze słodkiego poczęstunku.

Wyniki konkursu:

I miejsce:
Maksymilian Pazdan – Niepubliczne Przedszkole „Ukryty Dar”
Oliwia Łępa – Niepubliczne Przedszkole Weldon Kids
Jan Skiba – PM nr 11
Jakub Mordel – oddz. 0  przy SP nr 2
Julia Kolak – PM nr 8
Aleksandra Knot – PM nr 12
Julia Wierzchowiec – PM nr 5
II miejsce:
Michał Poświat – PM nr 10
Iga Golba – PM nr 9
Wiktoria Zaborowska – PM nr 2
Jagoda Wójcik – Niepubliczne Przedszkole Językowe Happy Kids
Agnieszka Wardęga – oddz. 0 przy SP 5
Natalia Bachurska – oddz. 0 przy SP 10
Natalia Foryś – PM 5
III miejsce:
Jagoda Czerwiec – Przedszkole Sióstr Służebniczek
Emilia Kubieniec – oddz. 0 przy SP 11
Julia Rosiak – oddz. 0 przy SP 8
Zuzanna Stasior – PM  nr 6
Aleksandra Piękoś – oddz. 0 przy SP 9
Aleksandra Rothbard – PM nr 1
Blanka Pietrucha – PM nr 4
Izabela Klasło – oddz. 0 przy SP 12
Na podstawie informacji Szkoły Podstawowej nr 11 w Dębicy

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.