1200 osób na Dniu Flagi w Dębicy – ZDJĘCIA

Dzień Flagi w Deb icy 2017 (66)Blisko 1200 osób, w tym prawie 1000 przedszkolaków i dzieci uczęszczających do klas zerówkowych dębickich szkół wzięło udział w obchodach Dnia Flagi, które dzisiaj odbyły się na dębickim Rynku.

Happening którego organizatorami był Wydział Promocji Urzędu Miejskiego w Dębicy i Miejskie Przedszkole nr 1 rozpoczął się układem tanecznym do piosenki „Flaga Polska” w wykonaniu dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 1. Pieśni patriotyczne „Kwiaty polskie” i „Tu wszędzie jest moja Ojczyzna” wykonały na scenie muszli koncertowej na dębickim Rynku dzieci ze scholi „Serduszka” z Latoszyna.


Wszystkie dzieci zgromadzone na Rynku wspólnie wyrecytowały wiersz Czesława Janczarskiego „Powiewa flaga” , a pomógł im w tym zastępca burmistrza Wojciech Iwasieczko, który przypomniał o historii i znaczeniu symboli narodowych.
Kolejnym punktem happeningu był Taniec Biało- Czerwonej podczas którego wszystkie dzieci i dorośli z chorągiewkami  do muzyki „Poloneza Ogińskiego” wykonali układ taneczny który poprowadziła Paulina Korga z Plaza Sport.
Kulminacyjnym momentem uroczystości było rozwinięcie przez dzieci wielkiej, biało – czerwonej flagi i wręczenie wszystkim przedszkolakom białych i czerwonych balonów które przedszkolaki zabrały do swoich domów.
 

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.