130 tys.złotych z Ministerstwa na rozwiązywanie problemów bezdomności w Dębicy

Dom dla bezdomnych prowadzony prze Towarzystwo Św. Brata Alberta w Dębicy
Dom dla bezdomnych prowadzony przez Towarzystwo Św. Brata Alberta w Dębicy

130 tysięcy złotych otrzyma dębicki oddział Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta na realizację programu wspierającego rozwiązywanie problemu bezdomności. Towarzystwo złożyło swój wniosek o dofinansowanie działań w ramach ogłoszonego przez ministerstwo otwartego konkursu ofert w ramach „Programu wspierającego rozwiązywanie problemu bezdomności”. Do konkursu zgłosiły się ogółem 163 instytucje z całej Polski. Dotacje przyznano jedynie 49 podmiotom w tym dębickiemu Towarzystwu Brata Alberta.

Pod koniec marca br. Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Bojanowska zaakceptowała ostateczną listę podmiotów rekomendowanych do dofinansowania w otwartym konkursie ofert w ramach „Programu wspierającego rozwiązywanie problemu bezdomności”, Edycja 2017.

Z województwa podkarpackiego dofinansowanie na łączną kwotę 570 tys. zł na realizację projektów otrzymały 4 podmioty: Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta Koło w Dębicy 130 tys. zł, Fundacja Pomocy Młodzieży im. Jana Pawła II „WZRASTANIE” w Lipniku 220 tys. zł, Rzeszowskie Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta w Rzeszowie 110 tys.  zł oraz Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta Koło w Sanoku 110 tys. zł.

Dom dla bezdomnych mężczyzn przy ul. Słonecznej w Dębicy
Dom dla bezdomnych mężczyzn przy ul. Słonecznej w Dębicy

Dębickie Koło Towarzystwa Św. Brata Alberta prowadzi w Dębicy dom dla bezdomnych mężczyzn działający przy ul. Słonecznej, budynek przy ul. Sandomierskiej oraz oddany do użytku w 2015 nowy obiekt przy ul. Św. Brata Alberta 2 – schronisko dla starszych mężczyzn i kobiet oraz zespół mieszkań chronionych.

Według badania liczby osób bezdomnych przeprowadzonego w tym roku z 8 na 9 lutego w Dębicy jest obecnie 151 bezdomnych. Największa, bo licząca 60 osób grupa bezdomnych znajduje się w Domu św. Alberta przy ul. Sandomierskiej. Jest tam 37 mężczyzn i 23 kobiety. 40 osób znajduje się w schronisku dla bezdomnych mężczyzn przy ul. Słonecznej. Znacząca, bo licząca 26 osób (25 mężczyzn i kobieta) grupa bezdomnych nie korzysta ze schronisk i znajduje schronienie u znajomych, bądź rodziny.
W roku ubiegłym w różnych miejscach na terenie miasta (domach dla bezdomnych, ulicach, dworcu PKP ) przebywało ogółem 114 osób bezdomnych (103 mężczyzn i 11 kobiet). W tym roku liczba bezdomnych, którzy zostali policzeni w różnych miejscach jest znacznie wyższa, co jest także spowodowane doliczeniem do tej grupy 23 osób osadzonych w Zakładzie Karnym w Dębicy, którzy nie posiadając żadnego meldunku w świetle prawa są osobami bezdomnymi.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.