Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Ponad 400 uczestników tegorocznej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej Rejonu Dębica

Uczestnicy EDK 2017 – msza św. w kościele w Dębicy – Latoszynie. fot. Parafia NSPJ w Dębicy – Latoszynie

260 uczestników na trasie Jakubowej do Tuchowa i około 150 osób na trasie do sanktuarium w Zawadzie wzięło udział w tegorocznej Ekstremalnej Drodze Krzyżowej Rejonu Dębica. Podobnie jak w roku ubiegłym była to naprawdę ekstremalna droga krzyżowa w trudnych warunkach pogodowych, ale jak podkreślają jej uczestnicy nie pogoda była tu najważniejsza.

Ekstremalna Droga Krzyżowa rozpoczęła się mszą św. w kościele NSPJ w Dębicy – Latoszynie sprawowaną przez ks. Piotra Grzankę. Po mszy na trasę do Tuchowa i do Zawady wyruszyło ponad 400 osób.

W tym roku zdecydowanie liczniejszą grupę mimo nieco dłuższej trasy stanowili pielgrzymi podążający do Tuchowa. Na liczącej 37 kilometrów trasie maszerując nią przez ponad 9 godzin stawiło się aż 260 osób. Zaopatrzeni w latarki, telefony komórkowe, odblaski, podstawowe opatrunki, nieprzemakalną odzież i dobre buty uczestnicy EDK w milczeniu i skupieniu wyruszyli na trasę, która miała charakter długiego, indywidualnego przejścia z niewielką liczbą postojów.

Każdy z uczestników drogi krzyżowej był wyposażony w specjalny pakiet EDK zawierający m.in. rozważania drogi krzyżowej, mapę trasy EDK i niezbędne podczas drogi akcesoria. Rozważania, opisy i ślady gps tras można było także ściągnąć na ze strony www.edk.org.pl. Przed wyruszeniem na trasę odbyła się jeszcze zbiórka do puszek na pomoc dla Placówki Wsparcia Dziennego „Iskierka” działającej przy parafii Najświętszego Serca Pana Jezu w Latoszynie.

Pogoda podczas tegorocznej EDK podobnie jak w roku ubiegłym nie okazała się nadzwyczaj łaskawa. Nie było wprawdzie zimno, ale od godziny 4.00 nad ranem mocno zaczął padać deszcz. Pierwsi pielgrzymi do Zawady dotarli już o godz. 5.20. Do Tuchowa pierwsi uczestnicy EDK dotarli około 6.00.

fot. FB: Mariusz Szewczyk, Małgorzata Dąbrowska, EDK Rejon Dębica, Parafia NSPJ w Dębicy Latoszynie

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.