Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Dębiczanie na bilardowych rozgrywkach w Krakowie

 

Marek Cieśla, na co dzień pracownik klubu Pino, reprezentant Stowarzyszenia „Radość” znów na podium. 22 kwietnia odbył się drugi turniej z cyklu Grand Prix ON, będący zarazem eliminacją do Mistrzostw Polski Osób Niepełnosprawnych.  Wśród kilkunastu osób, które wystartowały w turnieju aż troje reprezentowało Dębicę: Marek Cieśla, Kamil Czuchra  i Łukasz Kolak. Jak określili to organizatorzy występ Marka Cieśli okazał się małą sensacją. Dębiczanin  w ćwierćfinale wygrał zdecydowanie z Andrzejem Gronostajem 4:0, ale w półfinale nie dał rady Marcinowi Kubalskiemu.

 

Na starcie rozgrywek bilardowych stanęło tylko 12 uczestników m.in.: dwaj Mistrzowie Polski ON – Marcin Kubalski „9″ bil i Adam Wilk „8″ bil. Tradycyjnie na turnieju zjawili się „wózkowicze” Anatol Kokoszka i Piotr Wanicki, Andrzej Gronostaj z Debrzna, zawodnicy z Dębicy: Marek Cieśla i Łukasz Kolak oraz skromna reprezentacja zawodników z Krakowa.
Mecze półfinałowe i finałowe stały na bardzo wysokim poziomie, a biorąc pod uwagę fakt obecności na zawodach aktualnego Mistrza Polski Adama Wilka i Marcina Kubalskiego – bezsprzecznie najlepszego w chwili obecnej niepełnosprawnego zawodnika w Polsce, zapowiadały się ekscytująco. Na uwagę zasługuje bardzo dobra postawa Kamila Czuchry który w półfinale uległ Adamowi Wilkowi.
Mecz finałowy to piękny pokaz bilarda w wykonaniu Marcina Kubalskiego i Adama Wilka. Ostatecznie wygrał Marcin, pokonując aktualnego Mistrza Polski ON w „9″ 6:5.
Na III miejscu zawody zakończyli: Kamil Czuchra i i Marek Cieśla. Zwycięzcy otrzymali Puchary ufundowane przez Prezesa PZBil i dyplomy, sprawami związanymi z sędziowaniem i protokołami meczowymi dzielnie „walczył'” Józef Mikołaj Grzyb.
Na podstawie informacji Andrzeja Siejko/ www.bilard-sport.pl/

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.