Konkurs i wystawa modeli redukcyjnych już w najbliższy weekend

15941411_1231894280179378_8607621373233309001_nJeszcze tylko do jutra (piątek 7 kwietnia) można zgłaszać modele na tegoroczną, XIII już edycję Konkursu Modeli Redukcyjnych “Ogniwko 2017”, który odbędzie się w dniach 7-9 kwietnia w Zespole Szkół Ekonomicznych w Dębicy przy ul. Ogrodowej. Organizatorem konkursu jest  Szkolne Koło Historyczno – Modelarskie “OGNIWKO” działające przy ZSE w Dębicy. Konkurs honorowym patronatem objęli burmistrz Dębicy i starosta Powiatu Dębickiego. 

Konkurs adresowany jest do dzieci i młodzieży uczącej się w szkołach podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz do członków kół i klubów modelarskich, jak również do modelarzy niezrzeszonych.

„Konkurs kierujemy do juniorów i tylko dla nich prowadzimy ocenę i przyznajemy miejsca. Seniorów zapraszamy do wystawienia swoich prac na wystawie i modelarskich spotkań. To, że konkurs jest adresowany wyłącznie do juniorów wynika z faktu, że w okolicy mamy kilka dobrych konkursów modelarskich skupiających się na seniorach, z którymi nie chcemy konkurować. Ale najistotniejsze w tym konkursie jest to, że chcemy wspierać najmłodszych, bo to młodych pasjonatach modelarstwa pokładamy duże nadzieje na przyszłość i organizując konkurs specjalnie dla nich chcemy rozwijać ich pasję” – mówił naszej redakcji kilkanaście dni temu  Artur Getler, jeden z opiekunów koła historyczno-modelarskiego „Ogniwko”, współorganizator konkursu.

Celem konkursu jest popularyzacja wśród dzieci i młodzieży modelarstwa jako alternatywy aktywnego spędzania wolnego czasu, rozwijanie zdolności manualnych oraz zainteresowań historycznych i technicznych. Ma on również przyczynić się do wymiany doświadczeń pomiędzy modelarzami. Do udziału w konkursie organizatorzy zapraszają zarówno tych, którzy rozpoczynają swoją przygodę z modelarstwem, jak i tych, którzy od lat rozwijają swoje talenty w tej dziedzinie. Każdy z uczestników może zgłosić dowolną liczbę modeli, przy czym w danej kategorii sklasyfikowany zostanie tylko jeden model – ten, który przez Jury oceniony zostanie najwyżej. Dla zwycięzców w poszczególnych klasach przewidziane są dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

9 kwietnia (niedziela) w budynku ZSE odbywać się będzie giełda modelarska, na którą uczestnicy mogą przynieść modele, akcesoria i literaturę, które chcieliby sprzedać lub wymienić. W tym dniu odbędzie się również pokaz dotyczący malowania pędzlem modeli samolotów, na który organizatorzy zapraszają zwłaszcza młodszych adeptów sztuki modelarskiej.

Na wystawie zapowiedziało swój udział wydawnictwo modeli kartonowych Answer, które zawita na Ogniwko ze swoim stoiskiem.  Answer ufunduje nagrodę specjalna za najlepszy model pochodzący z ich wydawnictwa.

Pozostałe informacje dotyczące konkursu i wszelkie zapytania można uzyskać pod numerem 503 698 352 lub 783 020 286 oraz pod adresem ogniwko@onet.pl
lub na fanpage’u https://facebook.com/ogniwkodebica
Harmonogram konkursu:
piątek 07. 04. 2017 r.
godz. 15.00 – 17.00 – przyjmowanie modeli
sobota 08. 04. 2017 r.
godz. 8.30 – 11.00 – przyjmowanie modeli
od godz. 11.15 ocena modeli przez Jury, wystawa konkursowa (do ok. 13.00)
niedziela 09. 04. 2017 r.
godz. 10.30 – 13.00 – wystawa pokonkursowa, giełda modelarska, pokaz technik
modelarskich
godz. 12.30 – 13.00 – ogłoszenie wyników konkursów, wręczenie nagród
od ok.13.00 – odbiór modeli
 

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.