Młodzież zasadzi 3000 buków

18032997_926050384204235_3520765315765457273_nW dniach 24 i 25 kwietnia br. (poniedziałek i wtorek) odbędzie się II edycja Powiatowego Rajdu Ekologicznego „Wędrówki po powiecie dębickim”. W ramach przedsięwzięcia młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych zasadzi 3000 buków na terenie Leśnictwa Pustków. W akcji udział weźmie ok. 200 uczniów. Jej organizatorami są: Wydział Ochrony Środowiska, Gospodarki Wodnej, Rolnictwa i Leśnictwa w Starostwie Powiatowym w Dębicy oraz Nadleśnictwo Dębica.

24 kwietnia br. w rajdzie będzie uczestniczyć młodzież z: Zespołu Szkół w Brzostku/Klecie, Liceum Ogólnokształcące w Pilźnie, Zespołu Szkół Zawodowych w Pustkowie-Osiedlu, Zespołu Szkół nr 4 w Dębicy, Zespołu Szkół Specjalnych w Dębicy. 25 kwietnia br. z: Zespołu Szkół nr 2 w Dębicy, II Liceum Ogólnokształcące w Dębicy, Zespołu Szkół Ekonomicznych w Dębicy, I Liceum Ogólnokształcące w Dębicy oraz Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Dębicy.

Plan rajdu (zarówno 24 i 25 kwietnia br.) przewiduje:
w godz. 9.00 – 9.30 zbiórkę młodzieży szkolnej na leśnym parkingu „Borek Brzeźnicki” (jadąc od strony Dębicy należy minąć firmę „Śnieżka” – parking usytuowany jest po prawej stronie drogi wojewódzkiej nr 985 na trasie Dębica – Mielec). Stąd uczniowie wraz z organizatorami udadzą się ok. 100 m w głąb lasu, gdzie rozpoczną sadzenie.
Ok. godz. 11.30 przejście ścieżką przyrodniczą  „Bluszcze” w Pustkowie i wspólne ognisko.
 

W ubiegłym roku, podczas I edycji rajdu, młodzi mieszkańcy powiatu dębickiego zasadzili blisko 3000 brzózek w Chotowej. Więcej informacji w Wydziale Ochrony Środowiska, Gospodarki Wodnej, Rolnictwa i Leśnictwa: 14 680-31-44.

źródło: Starostwo Powiatowe w Dębicy

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.