Upamiętniono 77. rocznicę Zbrodni Katyńskiej

17807588_1367805883284518_2170337943434432478_oMszą świętą w kościele Ojców Karmelitów oraz złożeniem kwiatów pod krzyżem katyńskim i dębami pamięci została upamiętniona w Pilźnie 77. rocznica Zbrodni Katyńskiej. Nabożeństwo koncelebrował i homilię wygłosił pochodzący z Pilzna historyk kościoła ks. dr Jacek Soprych.
Uroczystość została zorganizowana przez Burmistrz Pilzna, Towarzystwo Przyjaciół Pilzna i Ziemi Pilźnieńskiej, Dom Kultury w Pilźnie oraz Hufiec ZHP Ziemi Pilźnieńskiej. Środowisko harcerskie Ziemi Pilźnieńskiej reprezentowali zuchy i harcerze z Dobrkowa, harcerze z Parkosza, Jaworza Górnego, Strzegocic, Łęk Dolnych, Machowej i drużyny z Pilzna wraz z drużynowymi i opiekunami. Poczet sztandarowy wystawiany był przez 11. PDSH im. Zygmunta Pawlusa, a drużynowi Dariusz Klucznik i Piotr Bańdur byli odpowiedzialni za organizację przemarszu i ustawienie warty.
Źródło: UM Pilzno

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.