Zwycięzcy powiatowego konkursu wielkanocnego nagrodzeni

DSC04574Już po raz jedenasty odbył się Powiatowy Konkurs na Pisankę Ludową i Plastykę Obrzędową w Dębicy. Wzięło w nim udział ponad 40 wystawców. Wśród nich byli przedstawiciele stowarzyszeń, kół gospodyń wiejskich, warsztatów terapii zajęciowej, szkół oraz indywidualni rękodzielnicy. – Każdy wspaniale udekorowany stół jest zasługą twórczych osób, przede wszystkim mieszkańców powiatu dębickiego. Dziękujemy za Państwa kreatywność i zaangażowanie – mówił Andrzej Reguła, Starosta Powiatu Dębickiego. Uczestnicy prezentowali ceramikę artystyczną, wyroby regionalne, dekoracje i wypieki.

Dzięki staraniom wystawców, zwiedzający mieli okazję podziwiać wielobarwny kalejdoskop symboliki Świąt Wielkiej Nocy. Konkurs odbył się w Niedzielę Palmową (9 kwietnia br.). Do hali sportowej Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Janusza Korczaka w Dębicy zjechali mieszkańcy ziemi dębickiej i goście z ościennych powiatów. Podczas imprezy nagrodzono uczestników startujących w czterech kategoriach: najpiękniejsza pisanka, współczesne ozdoby wielkanocne, stół wielkanocny oraz ciasto wielkanocne.

O wyborze zwycięzców i wyróżnionych decydowało jury, które podzieliło się na dwa składy. Pierwszy skład oceniał stoły i wypieki, tworzyli go: Barbara Bassara-Poprawa – właścicielka Cukierni „Bassara” w Dębicy, Agnieszka Radwańska – Radna Powiatu Dębickiego oraz Zygmunt Żabicki – Członek Zarządu Powiatu Dębickiego. W drugim składzie, oceniającym pozostałe kategorie, pracowali: Lucyna Samborska – Radna Powiatowa, Magdalena Wilk ze Stowarzyszenia „Radość” w Dębicy, Stanisław Przetacznik – Radny Powiatowy, Wacław Jałowiec – nauczyciel ZSE, artysta plastyk oraz Grzegorz Król z Tygodnika Obserwator Lokalny.

Wszystkim uczestnikom konkursu wręczono pamiątkowe dyplomy i upominki. Zwycięzcy otrzymali również statuetki oraz bony finansowe od Starosty Powiatu Dębickiego. Dodatkowo Cukiernia „Bassara” ufundowała nagrodę rzeczową dla jednego z laureatów w kategorii: ciasto wielkanocne.

Powiatowy Konkurs na Pisankę Ludową i Plastykę Obrzędową 2017

Klasyfikacja w kategoriach:

  1. najpiękniejsza pisanka (od I do III ex aequo):

I – Halina Komórek (Glinik); Barbara Bielatowicz (Żyraków),

II – Nela i Joanna Sasak (Nagawczyna); Warsztaty Terapii Zajęciowej w Brzostku,

III – Kinga Cebulska (Glinik); Stowarzyszenie „Nasz Dęborzyn”,

wyróżnienia: Stanisław Januś (Czarna); Stowarzyszenie KGW im. Księżnej Heleny Jabłonowskiej w Straszęcinie; Placówka Wsparcia Dziennego „Promyki Nadziei” w Dębicy; Bobrowskie Stowarzyszenie Aktywnych „Łączymy Pokolenia” (Bobrowa).

  1. Współczesne ozdoby wielkanocne (od I do III ex aequo):

I – Warsztaty Terapii Zajęciowej w Brzostku; Halina Fluder (Bobrowa),

II – Elżbieta Stachnik (Paszczyna); Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy,

III – Środowiskowy Dom Samopomocy w Dębicy; Warsztaty Terapii Zajęciowej w Bobrowej Woli,

wyróżnienia: Bernadetta Zając (Glinik); Zakład Aktywności Zawodowej przy Stowarzyszeniu „Radość” (Wola Żyrakowska); Placówka Wsparcia Dziennego „Promyki Nadziei” w Dębicy; Genowefa Wrona (Glinik).

  1. Stół wielkanocny:

I – Stowarzyszenie KGW im. Księżnej Heleny Jabłonowskiej w Straszęcinie,

II – Stowarzyszenie KGW „Górzanki” (Góra Motyczna),

III – KGW w Brzostku,

wyróżnienia: Stowarzyszenie KGW „Wolanki” (Wola Wielka); KGW w Łękach Dolnych.

  1. Ciasto wielkanocne:

I – Stowarzyszenie KGW „Wolanki” (Wola Wielka),

II – Stowarzyszenie KGW im. Księżnej Heleny Jabłonowskiej w Straszęcinie,

III – Bobrowskie Stowarzyszenie Aktywnych „Łączymy Pokolenia” (Bobrowa),

wyróżnienia: Stowarzyszenie „Łączymy Pokolenia Mokre wczoraj i Dziś” (Mokre); Środowiskowy Dom Samopomocy w Dębicy; Placówka Wsparcia Dziennego „Promyki Nadziei” w Dębicy, nagroda rzeczowa ufundowana przez Panią Barbarę Bassarę-Poprawę (Cukiernia „Bassara”): KGW w Brzostku.

źródło: Starostwo Powiatowe w Dębicy

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.