XIII Konferencja Podkarpackiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie Rejonu Dębica

17861893_782207641936939_3623792376677006760_n5 kwietnia 2017 r. w DK „Mors” w Dębicy odbyła się XIII Konferencja Podkarpackiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie Rejonu Dębica. Tegorocznemu spotkaniu towarzyszyło hasło „Podróż z bohaterami literackimi ku wartościom, czyli ważne wybory życiowe próbą dla człowieka”. Organizatorem przedsięwzięcia była Podkarpacka Sieć Szkół Promujących Zdrowie Rejonu Dębica której koordynatorem jest Anna Szczepanik, dyrektor Miejskiego Przedszkola nr 1 w Dębicy.

Jak podkreśla Anna Szczepanik sieć szkół promujących zdrowie jest ruchem oddolnym do którego każda placówka może przystąpić składając odpowiedni wniosek i deklarację wyrażoną w uchwale, że przynajmniej 60 % Rady Pedagogicznej czynnie zaangażuje się we wdrażanie standardów szkoły promującej zdrowie. Promocja zdrowia w holistycznym ujęciu jest najważniejszym zadaniem szkół promujących zdrowie.
XIII Konferencja PSSzPZ jest kolejną organizowaną w ramach realizacji europejskiego projektu szkół promujących zdrowie zgodnie z założeniami którego, jest konieczność ustawicznego krzewienia zachowań prozdrowotnych i promocji zdrowego stylu życia w holistycznym ujęciu. Jest też realizacją wymagań państwa wobec szkół i placówek oświatowo – wychowawczych w roku szkolnym 2016/17.

„Staramy się, by przekaz wiedzy oparty był na najnowszych światowych tendencjach edukacyjnych oraz najlepszych zdobyczach psychologii pozytywnej i edukacji wzbogacającej życie. Takie konferencje w ramach sieci szkół promujących zdrowie organizujemy od 2000 roku. Na początku, krótko, jako sieć Powiatu Dębickiego, później – ze względu na chęć współpracy placówek z innych powiatów – jako sieć Rejonu Dębica. Obecnie, po weryfikacji dokonanej w 2015 roku, w sieci Rejonu Dębica jest 52 placówki wszystkich szczebli edukacji z 4 powiatów, tj. dębickiego, ropczycko- sędziszowskiego, mieleckiego i strzyżowskiego” – mówi Anna Szczepanik, koordynatorka projektu.

Na XIII Konferencji podczas której na scenie DK Mors wystąpiło kilkudziesięciu młodych artystów – uczniów i podopiecznych przedszkoli zostały nadane Rejonowe Certyfikaty, które świadczą o podstawowej wiedzy i działaniach członków społeczności szkolnej w ramach projektu szkoła promująca zdrowie. Rejonowe Certyfikaty są nadawane na okres 5 lat.

W tym roku certyfikaty otrzymały:

Zespół Szkół .im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach, Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Ropczycach, Zespół Szkół nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Dębicy, Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Pustkowie Osiedlu, Zespół Szkół w Latoszynie, Zespół Szkół im. Jana Pawła Stobiernej, Zespół Szkół Machowej, Gimnazjum im. Królowej Jadwigi w Brzostku, Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Tuszymie, Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnym w Pustkowie, Zespół Szkół Przecławiu- Gimnazjum Im. Ks. Jerzego Popiełuszki i Liceum Ogólnokształcące

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.