Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Akcja „Zmień swoje przyzwyczajenia, nie wyrzucaj do śmieci jedzenia”

zmień swojue przyzwyczajenia„Zmień swoje przyzwyczajenia, nie wyrzucaj do śmieci jedzenia” – pod takim hasłem Samorząd Województwa Podkarpackiego, Caritas Diecezji Przemyskiej, Caritas Diecezji Rzeszowskiej, Caritas Diecezji Sandomierskiej, Caritas Diecezji Tarnowskiej oraz Bank Żywności zainicjowali akcję, której celem jest zmniejszenie ilości odpadów spożywczych znajdujących się w odpadach komunalnych i przemysłowych. Podczas trwania akcji wyznaczone punkty będą przyjmować produkty żywnościowe oraz ziemiopłody.

W Planie Gospodarki Odpadami dla Województwa Podkarpackiego oszacowano, iż w roku 2017 wytworzonych zostanie ponad 500 tys. ton odpadów komunalnych, w których najwięcej, bo 35 % znajduje się pozostałości kuchennych. W ramach akcji „Zmień swoje przyzwyczajenia, nie wyrzucaj do śmieci jedzenia” zbierane są produkty żywnościowe, których wykorzystanie lub sprzedaż w terminie przydatności do spożycia jest wątpliwe i najprawdopodobniej trafiłyby do odpadów.

W Dębicy produkty te można oddawać w trzech punktach:

– Parafia Miłosierdzia Bożego , ul. Mickiewicza 2

– Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta, ul. Słoneczna

– Parafia Matki Bożej Anielskiej , ul. Chopina 2

Lista przyjmowanych produktów – zobacz
Wykaz punktów przyjmowania żywności – zobacz

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.