Dębicka młodzież trenowała z Krzysztofem Ignaczakiem

DSC08273Blisko 100 uczniów z dębickich szkół podstawowych wzięło udział w pierwszym z treningów z siatkarzem, byłym reprezentantem Polski i mistrzem świata Krzysztofem Ignaczakiem w ramach ministerialnego programu „Lekcja WF-u z Mistrzem”. Trening poprzedziła konferencja prasowa, w której wziął udział Krzysztof Ignaczak i burmistrz Dębicy Mariusz Szewczyk. Kolejny trening z mistrzem już w najbliższy czwartek na hali MOSiR.
„Jestem człowiekiem, który od najmłodszych lat miał marzenia. Spotkanie z ludźmi, którzy mieli styczność z zawodnikami reprezentacji Polski w siatkówce było tym momentem kiedy uświadomiłem sobie, że ja też mogę spróbować swoich sił w siatkówce. To tknęło we mnie taką wiarę, że skoro oni mogą to ja też mogę i spowodowało, że „zakochałem się” w tej dyscyplinie jaką jest siatkówka” – mówił podczas konferencji prasowej Krzysztof Ignaczak.
Mistrz podkreślał jak wielkie znaczenie dla rozwoju jego siatkarskiej kariery miał jeden człowiek, Bogusław Minculewicz, jeden z trenerów za czasów, kiedy głównym trenerem reprezentacji Polski był Ryszard Król. „Wręczył mi on kiedyś koszulkę reprezentacyjną mówiąc, że może kiedyś sobie na nią zasłużę. To mnie bardzo zmotywowało do pracy. Ostatnio zrewanżowałem się i oddałem mu swoją koszulkę i powiedziałem, że był dla mnie motorem i inicjatorem kolejnych wydarzeń w mojej karierze siatkarskiej”. Na hali Domu Sportu uczniowie dębickich szkół podstawowych razem z mistrzem wykonali rozgrzewkę, po której przez ponad godzinę wykonywali ćwiczenia prezentowane przez mistrza.
Krzysztof Ignaczak podkreślał, że ma świadomość jak osoby publiczne mogą wpływać na postawy młodych ludzi. Wzór, który z nich czerpią , zajęcie się sportem jest alternatywą dla konsoli, smartfona i komputera, przed którym dzieci dzisiaj spędzają mnóstwo czasu. Jest to też dobry sposób na dbanie o własne zdrowie i zacieśnianie więzi z rówieśnikami.
Za zaangażowanie w program „Lekcja WF-u z Mistrzem” i przyjazd do Dębicy, żeby przeprowadzić treningi z dębicką młodzieżą podziękował Krzysztofowi Ignaczakowi burmistrz Mariusz Szewczyk.
„Cieszę się, że Dębica znalazła się na mapie zarówno Finału Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Piłce Siatkowej, jak i programu „Lekcja WF-u z Mistrzem” któremu patronuje Ministerstwo Sportu i Turystyki. Jestem przekonany, że takie inicjatywy jak ta są bardzo cenne i dzieci i młodzież bardzo na nich skorzystają. Niezbyt często zdarza się, żeby młodzi ludzie mieli okazję odbyć trening z tak utytułowanym zawodnikiem, byłym reprezentantem Polski, Mistrzem Świata w Piłce Siatkowej jak Pan Krzysztof Ignaczak” – mówił podczas konferencji prasowej burmistrz Mariusz Szewczyk.
Punktualnie o godzinie 13.00 rozpoczął się trening siatkarski, który z blisko setką młodych dębiczan poprowadził Krzysztof Ignaczak. Młodzi ludzie podczas trwającego ponad godzinę na hali Domu Sportu treningu mieli okazję zarówno do poćwiczenia z piłką jaki i wykonania szeregu ćwiczeń wytrzymałościowych.
Na zakończenie spotkania na Krzysztofa Ignaczaka z okazji jego 39 urodzin, które przypadają 15 maja czekała miła niespodzianka. Na halę wjechał wielki urodzinowy  tort,  a uczestnicy treningu odśpiewali mu “Sto lat”.
Kolejny trening z Krzysztofem Ignaczakiem w Dębicy już w najbliższy czwartek.
źródło: Urząd Miejski w Dębicy

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.