Elżbieta Kęsik i Hanna Stasicka – byłe siatkarki II ligowej Wisłoki na otwarciu siatkarskich mistrzostw

DSC08574Elżbieta Kęsik i Hanna Stasicka, byłe siatkarki II ligowej niegdyś Wisłoki Dębica zostały przyjęte gromkimi brawami podczas oficjalnego otwarcia Finałów Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Piłce Siatkowej, które dzisiaj odbyły się w Dębicy.

Elżbieta Kęsik, była dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, a wcześniej nauczyciel wf w zespole szkół przy DZOS Stomil (dzisiejszy „Kwiatek”) , w SPnr 6  oraz w Miejskim Gimnazjum nr 1 i Hanna Stasicka, była dyrektor Miejskiego Gimnazjum nr 3 , a później wizytator kuratorium Oświaty w Rzeszowie to byłe siatkarki utytułowanej w latach ’80 II

ligowej Wisłoki Dębica.
Elżbieta Kęsik była kapitanem drużyny, która w 1983 roku wywalczyła awans do II Ligii państwowej w siatkówce. Jak mówi była siatkarka był to jedyny raz w historii dębickiej siatkówki kobiet, kiedy Dębica miała drużynę w II lidze. Dzisiejszą imprezę siatkarską ocenia bardzo wysoko podkreślając wysoki poziom drużyn i świetną organizację imprezy oraz gratulując wszystkim, którzy pracowali przy organizacji siatkarskich mistrzostw w Dębicy.
O siatkówce i

„Chciałabym by ta impreza sportowa spowodowała, że w naszym mieście znów odrodzi się siatkówka. Ze znajdą się szkoleniowcy i pasjonaci, którzy pociągną za sobą dzieci i młodzież, zarażą pasją w jeszcze większym stopniu niż ma to miejsce obecnie. Z dużym szacunkiem patrzę na tych, którzy teraz pracują z dziećmi. Podziwiam zaangażowanie np Piotrka Mazura z Uks Kępa. Ale chciałoby się jeszcze więcej. Jestem „głodna” sukcesów siatkarskich chociaż na szczeblu młodzików” – mówi Elżbieta Kęsik.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.