Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

„Miał czas porozmawiać z każdym człowiekiem, nigdy nie okazał rozmówcy, że się spieszy”

1546177025Tak o Św. Janie Pawle II mówił ks. abp lwowski Mieczysław Mokrzycki 5 maja 2017r. podczas Eucharystii, a następnie w murach Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Brzeźnicy na Podkarpaciu. Przybył jako wyjątkowy gość – świadek życia „Świętego Patrona”, na zaproszenie społeczności szkolnej i parafialnej z okazji Dnia Patrona Szkoły, którego obchody od kilku lat są połączone ze świadectwem ludzi „ocierających się” niejako na co dzień o świętość Wielkiego Papieża.
Dostojnego Gościa do parafialnej świątyni wprowadziły dzieci w strojach staropolskich i młodzież odziana w rzeszowski strój ludowy wraz z duszpasterzami. Majowe tulipany, radosny śpiew uczniów, nauczycieli i wiernych dopełniło powitanie „świadka” przez księdza proboszcza Mariusza Maziarkę. Na Mszy Św. ksiądz arcybiskup oprócz wygłoszonej homilii, w której zwrócił uwagę na to, co kształtowało od dzieciństwa „wyjątkowe człowieczeństwo papieża” (modlitwa, obowiązkowość, pracowitość, koleżeństwo, samodyscyplina i powierzenie siebie Maryi), przyjął czterech nowych kandydatów do grona lektorów.
W progach Zespołu Szkół arcybiskup lwowski został powitany przez uczniów i panią dyrektor Stanisławę Piłat chlebem i solą. A następnie rozpoczęła się część artystyczna z udziałem zaproszonych gości m.in. przedstawicieli duchowieństwa z dekanatu Pustków Osiedle, władz lokalnych i samorządowych, uczniów, nauczycieli i rodziców oraz laureatów VI Międzyszkolnego Konkursu wiedzy o Janie Pawle II i konkursu plastycznego pod wspólnym hasłem: „Św. Jan Paweł II całkowicie oddany Maryi”.
Podczas spotkania na sali gimnastycznej nastąpiła prezentacja sylwetki sekretarza Jana Pawła II – księdza „Miecia” przez gimnazjalistów i pana Marcina Ciszka, przedszkolaki oraz klasy 0 – 3 SP zaprezentowały przygotowane na tę okoliczność specjalne pieśni. Kulminacyjnym punktem było świadectwo ks. abpa M. Mokrzyckiego o Janie Pawle II i roli Maryi w życiu Papieża. Uczniowie mieli możliwość zadania kilku pytań arcybiskupowi, na które odpowiadał „śpiewająco”. Laureaci zaś konkursów mogli odebrać z rąk arcypasterza gratulacje, dyplomy, nagrody, otrzymać pamiątkowy obrazek oraz stanąć do pamiątkowej fotografii.
Świadek – ksiądz arcybiskup Mieczysław – ujął wszystkich zebranych serdecznością, bezpośredniością i prostotą, potwierdził prawdziwość słów świadectwem wypowiedzianym przykładem „nie spiesząc się, nie spoglądając na zegarek” poświęcił każdemu kto chciał chwilę uwagi zatrzymując się przy dzieciach, ich pracach, błogosławiąc i rozmawiając z zebranymi także przy wspólnym stole, na którym tradycyjnie znalazły się kremówki.
Obchody Dnia Patrona zakończyła sztafeta papieska.
Tekst i zdjęcia: Zespół Szkół w Brzeźnicy

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.