Trefl Gdańsk młodzieżowym Mistrzem Polski w piłce siatkowej

DSC09032 (Copy)Trefl Gdańsk pokonując w finale drużynę Plas Kielce 2:0 został młodzieżowym mistrzem Polski w piłce siatkowej 2017. Na III miejscu zdobywając brązowy medal uplasowali się zawodnicy Jastrzębskiego Węgla, którzy w sobotnie przedpołudnie na hali przy ul. Sportowej pokonali Gwardię Wrocław. Uroczystość wręczenia pucharu najlepszej drużynie w Polsce odbyła się 14 maja na hali Domu Sportu w Dębicy.

Podczas mistrzostw, w których wzięło udział blisko 175 zawodników z 8 najlepszych młodzieżowych drużyn siatkarskich w Polsce wyłoniono także najlepszych zawodników wśród młodzików. Najwszechstronniejszym zawodnikiem został Jakub Szydlik z Trefla Gdańsk. Najlepszym rozgrywającym został zawodnik Jastrzębskiego Węgla Michał Inerowicz, najlepszym atakującym Krzysztof Giemza z Gwardii Wrocław, natomiast tytuł najlepszego blokującego przyznany został Jordanowi Zaleszczykowi z Trefla Gdańsk. Najlepszym zagrywającym został zawodnik Plas Kielce Konrad Kundera , a najlepszym libero Dawid Pruszkowski zawodnik tegorocznego mistrza Polski Trefl Gdańsk.
Ambasadorem mistrzostw Polski młodzików Dębica 2017 jest Rafał Buszek, dębiczanin, mistrz świata i trzykrotny mistrz Polski. Przebywa obecnie w Spale, gdzie wraz z pozostałymi graczami walczy o miejsce w reprezentacji Polski na Ligę Światową 2017.

W niedzielę tuż po godzinie 13.00 burmistrz Dębicy Mariusz Szewczyk, starosta dębicki Andrzej Reguła, wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Jacek Sęk, Przewodniczący Komisji Rewizyjnej PZPS Mariusz Rokita, Konsultant ds. Rozgrywek Andrzej Warych, Prezes Zarządu Podkarpackiego Wojewódzkiego Związku Piłki Siatkowej Robert Dworak, dyrektor MOSiR Marta Pawełko – Tokarz, prezes Dębickiej Akademii Siatkówki „Kępa” Piotr Mazur, współorganizator mistrzostw Grzegorz Krycki, zastępca burmistrza Wojciech Iwasieczko, Mateusz Smoła przewodniczący Rady Powiatu Dębickiego wręczyli puchary i medale zwycięzcom tegorocznych Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Piłce Siatkowej. Okolicznościowymi statuetkami zostali nagrodzeni najlepsi zawodnicy mistrzostw.
Podczas finałów mistrzostw nie zabrakło atrakcji również dla kibiców. Przeprowadzono liczne losowania, a ich zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody. Na trybunach wśród kibiców rozdawane były też wypieki lokalnych firm, słodycze.
Wszystkie mecze kibice, którzy nie mogli osobiście wziąć udziału w wydarzeniu, mogli oglądać przekaz „na żywo” z Finału Mistrzostw Polski Młodzików Dębica 2017. Transmisje z meczów MP młodzików 2017 dostępne były na www.debicatv.pl i www.kamery24.org. Wyniki, statystyki i galeria zdjęć dostępne są również na www.vispolska.pl/pzps.
Bohaterów tych mistrzostw znamy. Jest też wielu cichych bohaterów, którzy nie otrzymali żadnych statuetek, ale bez których ten turniej nie byłby taki, jak go widzieli kibice i uczestnicy. „Na medal” zasługują również uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10, którzy dbali o kosmetykę parkietu i sprawną dystrybucję piłek podczas każdego spotkania. A artystyczną oprawę każdego meczu finałowego zapewniły utytułowane Mistrzynie Polski Cheerleaderek Power Girls ze Studia Tańca Honorata z Tarnowa.
Jacek Sęk, wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej na zakończenie mistrzostw podziękował władzom miasta Dębicy i wszystkim zaangażowanym osobom w ich przygotowanie za dobrą organizację mistrzostw, które stały na najwyższym poziomie.
Za zaufanie jakim obdarzył Dębicę Polski Związek Piłki Siatkowej decydując się na organizację mistrzostw w grodzie nad Wisłoką podziękował burmistrz Mariusz Szewczyk. „Jesteśmy dumni, że Polski Związek Piłki Siatkowej zdecydował o tym, że aż dwa finały Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Piłce Siatkowej odbywają się w Dębicy. Było to dla nas duże wydarzenie logistyczne ale i duża satysfakcja, że to na ziemi dębickiej odbywa się impreza o randze ogólnopolskiej. Już dzisiaj zapraszam na finały Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Piłce Siatkowej Młodziczek, które na dębickich obiektach MOSiR rozpoczną się już w najbliższy piątek. Zachęcam wszystkich dębiczan do udziału w tych meczach i kibicowania zawodniczkom” – mówi burmistrz Mariusz Szewczyk.
Turniej, którego organizatorami byli Polski Związek Piłki Siatkowej, Miasto Dębica, Powiat Dębicki, Akademia Siatkówki Kępa Dębica oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji i Wydział Promocji Urzędu Miejskiego w Dębicy odbył się pod honorowym patronatem marszałka Województwa Podkarpackiego. Głównym sponsorem wydarzenia była firma Orlen, sponsorami: Weldon, MPEC Dębica, Wodociągi Dębickie, Administracja Domów Mieszkalnych, Hotel Gold, Grand Chotowa, Fabryka Reklamy, Jurajska, Olimp Labs, PWZPS, Sieć Handlowa Jubilatka.

Wyniki Młodzieżowych Mistrzostw Polski w siatkówce mężczyzn
Dębica, hala Domu Sportu (12-14 maja 2017)
GRUPA A
Trefl Gdańsk – Chemik Bydgoszcz 2:1 (22:25, 25:14, 15:13)
MOS Wola Warszawa – Plas Kielce 0:2 (18:25, 15:25)
Chemik – Plas 1:2 (25:16, 19:25, 10:15)
Trefl – MOS Wola 2:0 (25:17, 25:21)
MOS Wola – Chemik 0:2 (17:25, 11:25)
Plas – Trefl 2:0 (25:20, 25:19)
GRUPA B
Jastrzębski Węgiel – Huragan Wołomin, godz. 2:0 (25:20, 25:17
Gwardia Wrocław – AKS V LO Rzeszów 2:1 (25:17, 21:25, 15:8)
Huragan – AKS V LO 0:2 (21:25, 20:25)
Jastrzębski – Gwardia 1:2 (22:25, 25:18, 9:15)
Gwardia – Huragan 2:0 (25:17, 25:15)
AKS V LO – Jastrzębski 0:2 (22:25, 24:26)
Mecz o 7. miejsce
Wola Warszawa – Huragan Wołomin 2:0 (25:17, 25:20)
Mecz o 5 miejsce
Chemik Bydgoszcz – V LO Rzeszów 2:0 (25:15, 25:16)
Półfinały:
Plas Kielce – Jastrzębski Węgiel 2:1 (23:25, 25:19, 15:7)
Trefl Gdańsk – Gwardia Wrocław 2:1 (30:32, 25:15, 15:5)
Mecz o 3. miejsce
Jastrzębski Węgiel – Gwardia Wrocław 2:1 (21:25, 25:21, 15:13)
Finał
Trefl Gdańsk – Plas Kielce 2:0 (25:20, 25:11)


 

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.