Praktyczni matematycy

18671583_1428792180519221_316115563621871590_oW Publicznej Szkole Podstawowej w Pilźnie po raz dwunasty odbył się Gminny Konkurs Matematyczny „Matematyk praktyk”. W zmaganiach uczestniczyło 24 uczniów wyłonionych drogą eliminacji wewnątrzszkolnych z 8 szkół podstawowych z gminy Pilzno, którzy rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych.
W kategorii klas IV pierwsze miejsce zajął Jakub Jakubus z PSP w Pilźnie oraz Tomasz Kozioł z ZS w Strzegocicach, drugie miejsce uzyskał Jan Kolbusz z PSP w Pilźnie, zaś trzecie miejsce zajął Bartosz Papiernik z ZS w Strzegocicach.
Wśród piątoklasistów najlepszym okazał się Krzysztof Bartuzi z PSP w Pilźnie, na drugim miejscu uplasował się Jakub Wadas z ZS w Dobrkowie, a trzecie miejsce zajął Witold Zaucha z ZS w Łękach Dolnych .
W kategorii klas szóstych pierwsze miejsce zajął Jakub Jarosz z ZS w Łękach Dolnych, na drugim miejscu uplasował się Wiktor Przybyło z ZS w Strzegocicach, zaś trzecie miejsce przypadło Emilii Wojtule z PSP w Pilźnie.
Wszyscy uczniowie otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy, które wręczył Czesław Kubek, sekretarz gminy Pilzno. Konkurs był sponsorowany przez Urząd Miejski w Pilźnie.
Celem inicjatywy jest popularyzowanie matematyki wśród uczniów, kształtowanie umiejętności wykorzystania zdobytej wiedzy w życiu codziennym oraz integracja uczniów z różnych szkół mających podobne zainteresowania.
Źródło: UM Pilzno

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.