Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

10 lat 7 Szczepu Drużyn Dębickich

17_7sdd_uro_1W dniach 26-28 maja 2017 r. harcerze z 7. Szczepu Drużyn Dębickich „Invicti” im. gen. Mariusza Zaruskiego świętowali 10. urodziny swojego środowiska, uczestnicząc w biwaku w Jaworzu Górnym. Tematem przewodnim biwaku była szeroko pojęta kultura i artyzm.Harcerze uczestniczyli w różnorodnych zajęciach – lepili z gliny, tworzyli własne filmy, rozwiązywali zagadki teatru oraz dyskutowali o religiach świata. Wszystko to służyło poszerzaniu horyzontów, pobudzaniu pasji oraz zainteresowań, a także wspierania rozwoju kreatywności dzieci i młodzieży.Centralnym punktem biwaku były obchody 10. urodzin szczepu – nie zabrakło na nich tortu i wspólnej zabawy. Harcerze w gruprach brali udział w quizie poruszającym różne wydarzenia i informacje z ostatnich dziesięciu lat. Szczep powstał w 2007 roku, utworzyły go współpracujące ze sobą drużyny: 5 DDW „Sprzysiężeni”, 88 DW, 30 DSH „Wagabunda”, 55 DDSH „Gawra”, 8 DDH oraz 101 DH. Obecnie tworzy go osiem jednostek działających w różnych miejscach Dębicy, zrzesza ponad 100 harcerek i harcerzy. Pierwszym komendantem szczepu był hm. Mateusz Cebula HR, następnie kierowała nim phm. Katarzyna Cebula HR, a obecnie komendantem jest phm. Kamilla Rachwał HR.Biwak zakończył sie w niedzielne południe apelem podsumowujacym cały wyjazd. Po weekendzie pełnym atrakcji harcerze wrócili do domów z uśmiechami na twarzach i mnóstwem wspomnień.Przedsięwzięcie było współfinansowane przez Urząd Miejski w Dębicy dzięki środkom pozyskanym w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego w zakresie zdrowia publicznego.

Podziel się z innymi

Shares
Previous slide
Next slide

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.