Barwny Korowód 2017

DSC02734W sobotę, 10 czerwca punktualnie o godzinie 12.00 spod Szkoły Muzycznej w Dębicy już po raz trzeci, w ramach obchodów Dni Dębicy wyruszył Barwny Korowód, w którym wzięli udział uczniowie i nauczyciele dębickich szkół podstawowych, władze miejskie, Miejska Orkiestra Dęta, mażonetki oraz mieszkańcy Dębicy.

Hasłem przewodnim tegorocznego Barwnego Korowodu był obchodzony w 2017 roku w Dębicy Rok Jadwiżański upamiętniający rocznicę 750 – lecia kanonizacji przez papieża Klemensa IV świętej Jadwigi Śląskiej, która jest patronką Polski, a od 2008 roku także na mocy dekretu papieża Benedykta XVI patronką Miasta Dębicy.

W Barwnym Korowodzie w strojach z epoki świętej Jadwigi Śląskiej z Placu Solidarności na dębicki Rynek przemaszerowali uczniowie, nauczyciele dębickich szkół podstawowych, władze miejskie i mieszkańcy. Korowód tradycyjnie poprowadziła Miejska Orkiestra Dęta pod batutą Stanisława Świerka z udziałem mażonetek.

Na scenie muszli koncertowej na dębickim Rynku uczniowie dębickich szkół podstawowych zaprezentowali się w krótkich słowno-muzycznych prezentacjach związanych tematycznie z życiem i działalnością świętej Jadwigi i obchodzonym w Dębicy Rokiem Jadwiżańskim.

Po zakończonych prezentacjach nagrody dla wszystkich szkolnych reprezentacji, które wystąpiły na scenie wręczyli: burmistrz Mariusz Szewczyk i zastępca burmistrza Wojciech Iwasieczko.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.