Dotacje dla organizacji pozarządowych i grup nieformalnych w powiecie dębickim w ramach programu „Działaj Lokalnie X” – edycja 2017

2017_loga_dzialaj_lokalnieOrganizacje pozarządowe i grupy nieformalne z powiatu dębickiego po raz kolejny mogą pozyskać dotację do 6.000 zł na swoje pomysły w ramach programu „Działaj Lokalnie X” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanej we współpracy z Akademią Rozwoju Filantropii w Polsce i Lokalnymi Partnerami. Wnioski do 19 czerwca 2017 roku, przyjmuje funkcjonujący na terenie powiatu dębickiego Ośrodek Działaj Lokalnie – Stowarzyszenie Dębicki Klub Biznesu – który realizuje program w 2017 roku w partnerstwie z Jednostkami Samorządu Terytorialnego: gminą Dębica, Pilzno, Żyraków oraz firmami: TIKKURILA POLSKA S.A. i FIRMA OPONIARSKA DĘBICA S.A.
Dzięki grantodawcom i lokalnym partnerom, program Działaj Lokalnie organizowany jest w powiecie dębickim już po raz siódmy. Dotychczasowe działania pokazały, że jest on jednym z tych, który pozwala pokazać potencjał organizacji i mieszkańców powiatu dębickiego – „Program Działaj Lokalnie w naszym powiecie realizowany jest od 2010 roku. Nasi mieszkańcy i organizacje niejednokrotnie pokazali, że mają wiele ciekawych pomysłów, które w głównej mierze przyczyniały się do budowania społeczeństwa obywatelskiego i rozwoju kapitału społecznego. Bezcennym w tym procesie jest także fakt budowania partnerstw pomiędzy różnymi podmiotami i instytucjami, a owoce tych przedsięwzięć są do dzisiaj widoczne w wielu miejscach naszej małej ojczyzny” – informuje Zbigniew Nosal – Prezes Zarządu Stowarzyszenia Dębicki Klub Biznesu.
W ramach konkursu przewidywane jest przyznanie dotacji na projekty trwające od 3 do 6 miesięcy, które mogą być realizowane od 1 lipca 2017 roku do 31 grudnia 2017 roku. Łączna pula do podziału w roku 2017 to 55.000 zł. Więcej informacji oraz regulamin konkursu odnaleźć można na stronie internetowej Stowarzyszenia Dębicki Klub Biznesu – www.dkb.info.pl – w zakładce: Ośrodek Działaj Lokalnie – Działaj Lokalnie X – edycja 2017.
W najbliższym czasie odbędą się także spotkania informacyjne, podczas których będzie można uzyskać informacje na temat uwarunkowań konkursowych – spotkania odbędą się w dniu:
5 czerwca 2017 roku, o godz. 15:30 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Pilźnie, ul. Rynek 6,
6 czerwca 2017 roku, o godz. 16:00 w sali sesyjnej Urzędu Gminy Dębica, ul. Batorego 13,
8 czerwca 2017 roku, o godz. 16:00 w sali konferencyjnej Centrum Kultury i Promocji (Wola Żyrakowska)
Na spotkania zapraszamy przedstawicieli grup nieformalnych oraz organizacji pozarządowych – udział w spotkaniu jest bezpłatny.
Projekt dofinansowano ze środków Programu “Działaj Lokalnie X” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowany przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce we współpracy ze Stowarzyszeniem Dębicki Klub Biznesu i Lokalnymi Partnerami: Jednostkami Samorządu Terytorialnego: gminą Dębica, Pilzno, Żyraków oraz firmami: TIKKURILA POLSKA S.A. i FIRMA OPONIARSKA DĘBICA S.A.

Warsztaty kulinarne działaj lokalnie -2015
Warsztaty kulinarne działaj lokalnie -2015

Dzięki programowi Działaj Lokalnie w powiecie dębickim zrealizowanych zostało dotychczas ponad 95 projektów, których wartość dofinansowania wynosiła 330 tys. zł – na zdjęciu warsztaty kulinarne realizowane w 2015 roku przez grupę nieformalną pracowników GOPS Dębica w ramach jednego z dofinansowanych projektów pt. „Z BABCINEGO PRZEPIŚNIKA – zdrowa tradycja łączy pokolenia!”

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.