Rozpoczęła się przebudowa Miejskiego Przedszkola nr 8 w Dębicy

DSC01676Symbolicznym wbiciem łopat w czwartek 1 czerwca przy Miejskim Przedszkolu nr 8 zainaugurowano rozpoczęcie przebudowy i rozbudowy działającego od blisko 40 lat przedszkola przy ul. Szkolnej w Dębicy.

Dzięki rozpoczętej inwestycji, której wartość przekracza 3,8 mln złotych placówka zostanie kompleksowo rozbudowana, wzbogaci się m.in. o jednokondygnacyjną cześć żłobkową w której rozpoczną działalność dwie nowe grupy gdzie opiekę znajdzie 46 dzieci, dwukondygnacyjną część przedszkolną oraz nadbudowę i przebudowę parterowej części istniejącego budynku. Przy przedszkolu zaplanowano także budowę chodników, schodów, pochylni, 13 miejsc postojowych, wewnętrznej drogi pożarowej i miejsca gromadzenia odpadów stałych. Na terenie przedszkola została zaplanowana budowa ścieżek dydaktycznych oraz wykonanie nowego placu zabaw.

Taki dzień jak dzisiaj zawsze napawa mnie optymizmem i bardzo cieszy. Dzisiejsze, symboliczne wbicie łopaty pod gruntowną rozbudowę i przebudowę Miejskiego Przedszkola nr 8 to dla nas jako władz miejskich Dębicy wielka radość i satysfakcja, że po wielu latach budynek tego przedszkola, dziś już mocno nadszarpnięty zębem czasu przejdzie gruntowny remont i zyska nowoczesny i funkcjonalny wymiar. Życzę, aby inwestycja przebiegała sprawnie i dzieci w jak najkrótszym możliwym terminie mogły się cieszyć i korzystać z nowego budynku”- powiedział podczas uroczystości burmistrz Mariusz Szewczyk.

W uroczystym wbiciu łopaty pod nową inwestycję uczestniczyli przedstawiciele władz miejskich: burmistrz Mariusz Szewczyk, zastępca burmistrza Wojciech Iwasieczko, radni Rady Miejskiej: Marta Czekaj, Leszek Żyłka, Szczepan Mroczek, Sławomir Gleń i Józef Sieradzki.

Z ramienia projektanta i wykonawcy obecni byli: projektant inwestycji Rafał Owczarek ( firma KR Studio Pracownia Architektoniczna), prezes Zarządu Igloobud Sp. z o.o. Mariusz Kliś – główny wykonawca inwestycji oraz Tomasz Myszka (kierownik budowy). Firmę Gc Projekt, która pełni nadzór autorski nad realizacją inwestycji reprezentował Grzegorz Cieślikowski, natomiast Zakład Kształtowania Terenów Zielonych DOL-EK, który jest wykonawcą placu zabaw dla dzieci przy placówce reprezentował prezes Kazimierz Doleciński.

Zgromadzonych przywitała dyrektor Miejskiego Przedszkola nr 8 Maria Jeleń, która podkreśliła jak ważna i niezbędna dla społeczności przedszkola jest ta inwestycja.

Od momentu kiedy rozpoczęte zostały pierwsze prace przy tej inwestycji widzę radość na twarzach zarówno dzieci, ich rodziców, jak i naszych pracowników. Wszyscy bardzo się cieszą, zwłaszcza z planów uruchomienia dwóch nowych oddziałów żłobkowych, bo potrzeby w tym zakresie są bardzo duże. Rodzice przychodzą i pytają o wolne miejsca dla swoich pociech, a teraz jest ich zdecydowanie za mało” – mówi Maria Jeleń.

Symbolicznego wbicia łopaty dokonali: burmistrz Mariusz Szewczyk, prezes Igloobudu Mariusz Kliś, dyrektor Miejskiego Przedszkola nr 8 Maria Jeleń, Rafał Owczarek, właściciel firmy KR Studio i radny Leszek Żyłka.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.