W Galerii Sztuki MOK słowiańskie korzenie

slowianie_06Przez kilka najbliższych dni w Galerii Sztuki Miejskiego Ośrodka Kultury można obejrzeć prace, które wpłynęły na konkurs organizowany przez Stowarzyszenie Słowian Doliny Wisłoki – Palana Gera pod hasłem „Wędrówka do Korzeni Słowiańskich czyli jak to 1000 lat temu było”. Był to już III Podkarpacki Konkurs Plastyczny o Tematyce Słowiańskiej, który współorganizował MOK w Dębicy.
Na konkurs wpłynęły 44 prace w kategorii płaskiej i przestrzennej. Oceniało je jury w składzie: Ryszard Kucab, Mariola Zając i Małgorzata Daniek z Galerii Sztuki MOK oraz Dominika Jarosz, koordynator konkursu z ramienia Stowarzyszenia Słowian Doliny Wisłoki Palana Gera.
W kategorii płaskiej w grupie wiekowej uczniów klas I-III przyznano następujące nagrody: I miejsce Dominice Kosińskiej z Zespołu Szkół w Pustkowie, II miejsce dawidowi Grabcowi ze Szkoły Podstawowej w Woli Ocieckiej, III miejsce Faustynie Ryczek – SP w Zasowie. Wyróżnienia: Amelia Góra z SP nr 10 w Dębicy, Franciszek Kosiński z Zespołu Szkół w Pustkowie oraz Piotr Kozioł z SP w Woli Ocieckiej.
W tej samej kategorii w grupie uczniów starszych klas szkół podstawowych (IV-VI) I miejsce przyznano Dawidowi Grzywaczowi z Zespołu Szkół w Budach Głogowskich, II miejsce Krystianowi Ryczkowi z SP w Zasowie, III miejsce Zuzannie Król z Zespołu Szkół w Budach Głogowskich. Wyróżnienia otrzymali: Jakub Różański z SP w Gumniskach, Sylwia Gadziała z SP w Zabrniu i Zuzanna Bachórz z SP w Skrzyszowie.
W kategorii przestrzennej uczniów klas IV-VI I miejsce jury przyznało Wiktorii Pająk z SP w Otałęży, II miejsce Kamilowi Misiakowi z tej samej szkoły oraz III miejsce Dawidowi Gąsiorowi z SP w Dobryninie. Wyróżnienia: Aneta Adamczyk z SP w Otałęży, Jakub Stefanowicz z tej samej szkoły oraz Jakub Grzyb z SP w Gumniskach.
Konkurs został objęty patronatem Gminy Dębica, Starostwa Powiatowego w Dębicy oraz Posła na sejm RP Kazimierza Moskala, a także wsparty przez AD Polska oddział Dębica. Patronat medialny nad wydarzeniem objął portal ziemiadebicka.pl.
Zdjęcia z otwarcia wystawy można obejrzeć pod tym linkiem
http://www.mokdebica.pl/galeria/category/403-podsumowanie-iii-podkarpackiego-konkursu-plastycznego-o-tematyce-slowianskiej-26-06-17
źródło: MOK Dębica
 

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.