146 żołnierzy Terytorialnej Służby Wojskowej złożyło przysięgę – ZDJĘCIA

DSC07294146 żołnierzy Terytorialnej Służby Wojskowej w obecności wiceministra MON Michała Dworczyka, przedstawicieli władz wojewódzkich, powiatowych i miejskich oraz kilkuset mieszkańców Dębicy złożyło dzisiaj, 16 lipca przysięgę na sztandar na Rynku w Dębicy. Po 16 latach przerwy do Dębicy wróciło wojsko obecne w nim przez blisko 160 lat.

Przygotowania do dzisiejszej uroczystości trwały od wczesnych godzin rannych. Młode wojsko tuż po godzinie 8.00 rano wymaszerowało z koszar przy ulicy Kościuszki i przemaszerowało do Rynku, gdzie odbyła się próba generalna przed uroczystością.
Gośćmi specjalnymi dzisiejszej uroczystości obok przedstawicieli władz wszystkich szczebli byli żołnierze Armii Krajowej i członkowie rodzin żołnierzy AK. Na uroczystość przybyli m.in. bratankowie płk Łukasza Cieplińskiego oraz Jan Batory, brat Józefa Batorego, szefa łączności zewnętrznej IV ZG Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość, który został rozstrzelany przez UB razem z Łukaszem Cieplińskim w więzieniu w Warszawie w 1951 roku.
Nowo zaprzysiężeni żołnierze na przysięgę przyjechali prosto po zakończeniu 16 dniowego szkolenia w Nowej Dębie. Młodemu wojsku towarzyszyli żołnierze – rezerwiści Wojsk Obrony Terytorialnej, którzy mieli wcześniej styczność ze służbą wojskową a w ostatnim czasie przeszli dodatkowe 8 dniowe szkolenie.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.