Mieszkanie Plus: w Dębicy powstanie 206 mieszkań na wynajem.

aaaaaNowoczesne mieszkania powstaną na blisko 1,5 hektarowych działkach wskazanych przez miasto. Ich budowę sfinansuje fundusz zarządzany przez BGK Nieruchomości S.A. w ramach pilotażu programu Mieszkanie Plus. 17 lipca spółka podpisała warunkową umowę inwestycyjną z władzami miasta.

Szczegółowe analizy gruntów zgłoszonych do programu trwały od października ubiegłego roku, kiedy to miasto Dębica, będące obecnie właścicielem nieruchomości, podpisało ze spółką list intencyjny.

Stawiamy na nowatorskie pomysły konstruktorskie i rozwiązania technologiczne, które zapewnią wysoką jakość budynków przy stosunkowo niskim koszcie budowy. Dzięki temu będziemy w stanie zaoferować komercyjnie skalkulowany czynsz, dostępny także dla słabiej uposażonych osób zadeklarował Bartłomiej Pawlak, członek zarządu BGK Nieruchomości S.A. – Wspólnie z władzami Dębicy chcemy tworzyć budynki przyjazne rodzinom, będące przykładem doskonale zaprojektowanych pod względem technicznym i urbanistycznym przestrzeni.

Dębica jest pierwszym samorządem na Podkarpaciu, który podpisał warunkową umowę inwestycyjną z BGK Nieruchomości S.A. Cztery czterokondygnacyjne bloki powstaną przy ulicy Ratuszowej, a średni metraż mieszkań wyniesie około 58 mkw.

– W inwestycji tej widzimy duży potencjał i szansę na umożliwienie, zwłaszcza młodym ludziom, którzy swoją przyszłość wiążą z Dębicą zapewnienia mieszkania- mówił burmistrz Dębicy Mariusz Szewczyk – Bardzo cieszy nas fakt, że Dębica już niebawem znajdzie się w gronie miast, w których rozpocznie się budowa mieszkań w ramach programu Mieszkanie Plus.

W ramach programu Mieszkanie Plus budowane są dostępne cenowo mieszkania zarówno w największych metropoliach, jak i w mniejszych miastach, w których od dekad nie pojawiły się nowe projekty mieszkaniowe. Obecnie w budowie w ramach programu Mieszkanie Plus znajduje się ponad 1200 mieszkań. Do Białej Podlaskiej i Jarocina na początku lipca dołączyły inwestycje w Gdyni, Pruszkowie i Wałbrzychu. Z kolei liczba mieszkań w przygotowaniu, szacowana na podstawie umów inwestycyjnych podpisanych z partnerami samorządowymi, podmiotami prywatnymi i spółkami Skarbu Państwa, wynosi około 10 tysięcy.

 

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.