Kradli paliwo, nie pogardzili też przenośną toaletą …

policjaCzterech młodych mężczyzn zatrzymali policjanci pod zarzutem szeregu kradzieży z włamaniem do zbiorników z paliwem w zaparkowanych samochodach. Mężczyźni rozwiercali baki pojazdów, czym powodowali znaczne szkody. W dwóch przypadkach czujność potencjalnych ofiar pozwoliła na spłoszenie sprawców. Młodzi mężczyźni próbowali też ukraść przenośną toaletę.

Policjanci z posterunku w Czarnej ustalili i zatrzymali czterech młodych mężczyzn w wieku od 16 do 23 lat, którzy dokonywali włamań do zbiorników z paliwem. Sprawcy rozwiercali wkrętarką otwór w dnie baku pojazdu i w ten sposób spuszczali jego zawartość. Włamania miały miejsce na terenie gmin Pilzno, Żyraków, Czarna i Dębica. Funkcjonariusze udowodnili do tej pory dokonanie trzech takich przestępstw. W dwóch przypadkach sprawcy zostali spłoszeni przez właścicieli pojazdów, którzy zauważyli, że ktoś interesuje się ich samochodami. Mężczyźni przyznali się do dokonania włamań i złożyli wyjaśnienia. Najmłodszym złodziejem zajmie się sąd dla nieletnich.
23-latek i 19-latek usiłowali też ukraść przenośną toaletę o wartości 2 tys. zł. To im się jednak nie udało, bo w trakcie przewożenia zsunęła się z przyczepki.
Za dokonane przestępstwa młodym mężczyznom grozi do 10 lat pozbawienia wolności.
Źródło: Podkarpacka Policja

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.