Powstają kolejne fabryki na Strefie Ekonomicznej w Pustkowie Strachowie

201628471829 czerwca 2017 roku odbyły się uroczystości rozpoczynające budowę nowych zakładów produkcyjnych na Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Pustkowie Strachowie połączone z Piknikiem Integracyjnym pt. „Baw się i pracuj w Gminie Dębica”

Do działającej już prężnie Fabryki Specjalistycznych Wyrobów Lakierowych „Aksil” dołączyli kolejni. Uroczystości rozpoczęły się od symbolicznego wbicia łopaty firmy INTERPLASTIK Sp. z o.o. Jest to firma produkująca opakowania z tworzyw sztucznych. Dzięki doświadczeniu oraz wysokiej jakości oferowanych artykułów zdobyła zaufanie licznych klientów nie tylko w Polsce, ale także w całej Europie. Każde zamówienie traktowane jest indywidualnie i realizowane zgodnie z oczekiwaniami klienta. Firmę wyróżnia kompleksowość usług. Zgłaszając się jako klient, można liczyć na fachowe doradztwo od etapu pomysłu, przez projekt, laboratoryjne testy i produkcję metodą wtrysku, montaż, aż po pomoc w przygotowaniu działań marketingowych. Budowa fabryki docelowo utworzy 50 miejsc pracy.

Następnie zaproszeni goście przenieśli się na tereny wykupione przez firmę TIZ Impements. Inwestor na 1,5 ha działce wybuduje fabrykę produkującą specjalistyczne narzędzia do przemysłu lotniczego. Firma zatrudni docelowo ok 90 osób. Inwestycje będzie przebiegać w trzech etapach – pierwszy etap ma być zakończony już w przyszłym roku i da zatrudnienie dla min 30 osób. TIZ Implements Sp. z o.o. to firma działająca na rynku od niespełna 20 lat. Oferuje kompleksowe rozwiązania w zakresie obróbki skrawaniem. W swojej działalności skupia się nie tylko na produkcji i dystrybucji wysokowydajnych narzędzi skrawających, ale także na profesjonalnym doradztwie technicznym w zakresie obróbki skrawaniem i prawidłowego doboru narzędzi. Firma zajmuje się także wdrażaniem nowoczesnych rozwiązań przemysłowych. Głównym celem inwestycji jest stworzenie zakładu wytwórczego oraz uruchomienie ekologicznej linii produkującej specjalistyczne narzędzia skrawające. Będą to produkty dedykowane branży lotniczej.

Trzecim inwestorem który rozpoczyna budowę w SSE w Pustkowie Strachowie była firma Mazur Sp. z o.o. Sp. komandytowa z siedzibą w Bytomiu. Spółka „Mazur” została założona w 1989 roku przez Piotra Mazura. Zajmuje się projektowaniem, produkcją i montażem elementów wyposażenia oraz atrakcji wodnych dla parków wodnych, placów zabaw, basenów publicznych, prywatnych i hotelowych oraz obiektów przemysłowych. Obecnie Firma posiada 25-letnie doświadczenie, zebrane na 400 budowach, na 19 zagranicznych rynkach. Stale podnosząc swoje standardy stała się laureatem wielu nagród. Niektóre z wyróżnień to Certyfikat Produkt na Medal, Złoty Laur Innowacyjności, European Medal czy Złoty Laur Umiejętności i Kompetencji. Planowany termin rozpoczęcia produkcji to wiosna 2018 roku, co początkowo pozwoli na zatrudnienie około 20 osób, w dalszych etapach ma ono wzrosnąć do 40 os. Pierwsza rekrutacja osób do pracy w firmie „Mazur” rozpocznie się już w tym roku.

Docelowo Strefa w Pustkowie Strachowie utworzy od 400 do 700 miejsc pracy

Po zakończeniu oficjalnej części rozpoczął się piknik Integracyjny, podczas którego zostały zaprezentowane firmy inwestujące w Strefie. Następnym punktem pikniku była część artystyczna. Na scenie wystąpił między innymi Norbert Jedliński, Zespół Wiarusy i Kapella Tutti, Zespół Pieśni i Tańca Wisłoczanie. Na wszystkich czekała duża dawka emocji, każdy znalazł  coś dla siebie. Przy słonecznej pogodzie najmłodsi korzystali z wielu przygotowanych zabaw . Oblegane były stoiska z lodami, watą cukrową oraz dmuchaną zjeżdżalnią. Piknik przebiegł w bardzo miłej rodzinnej, atmosferze i zakończył się zabawą taneczną z zespołem SEKEND.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.