Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Śnieżka ponownie w gronie „1000 Największych Firm w Polsce”

fot.Sniezka_korporacyjnieJak co roku „Gazeta Finansowa” przygotowała ranking „1000 Największych Firm w Polsce”, który prezentuje kondycję finansową przedsiębiorstw, stanowiących trzon rodzimej gospodarki. W połowie stawki, z wielkością przychodów za 2016 rok na poziomie 575,6 mln zł, uplasowała się Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka SA – jako najwyżej notowany producent chemii budowlanej w zestawieniu.

Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka SA osiągnęła w 2016 roku rekordowy zysk netto i jedne z lepszych w swojej historii przychody netto ze sprzedaży. Dzięki wytężonej pracy i stałym nakładom na rozwój, Spółka nieprzerwanie utrzymuje wysoką pozycję w cenionym rankingu: „1000 Największych Firm w Polsce”. Przygotowywany jest on cyklicznie przez „Gazetę Finansową” – ogólnopolski opiniotwórczy tygodnik społeczno-ekonomiczny, na podstawie wysokości przychodów polskich firm ze sprzedaży za ubiegły rok. W tym roku przedsiębiorstwo znalazło się na 454. miejscu.

Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka SA jest czołowym producentem farb i lakierów w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Aktualnie jako jedyna firma w branży jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych, a przy tym kontrolowana przez polski kapitał.

Śnieżka stale dąży do doskonalenia swojej oferty rynkowej, co jest możliwe między innymi dzięki pracy własnego wyspecjalizowanego laboratorium badawczego, które otrzymując w roku 2007 akredytację Polskiego Centrum Akredytacyjnego zyskało status jedynej takiej jednostki w branży. Najwyższą jakość oferowanych wyrobów gwarantuje ponadto skoncentrowanie się na innowacjach. W czym swój ogromny udział ma zaawansowane Centrum R&D. Nie bez znaczenia jest również współpraca z renomowanymi międzynarodowymi dostawcami surowców. Dodatkowo przedsiębiorstwo podejmuje cyklicznie współpracę z uznanymi polskimi projektantami i architektami, aby kreować trendy w aranżacji wnętrz. Dlatego bogata kolorystyka produktów z portfolio FFiL Śnieżka jest źródłem inspiracji dla milionów mieszkań w kilkudziesięciu krajach.

Grupa Kapitałowa Śnieżka, do której należy FFiL Śnieżka SA, zatrudnia około 1000 pracowników. Zlokalizowane w Polsce na Ukrainie i Białorusi fabryki produkują rocznie około 140 mln litrów różnego rodzaju wyrobów chemii budowlanej adresowanych na rynek krajowy i rynki zagraniczne. Produkty firmy, dedykowane do ochrony i dekoracji różnego rodzaju podłoży, trafiły w 2016 roku na 33 rynki eksportowe.

Śnieżka to firma, którą wyróżniają między innymi: innowacyjność i działalność w oparciu o jasno zdefiniowany katalog wartości, a także kilkunastoletnie zaangażowanie we wspieranie społeczeństwa w ramach działalności CSR.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.