II Bieg Partyzant Szlakiem Akcji „Burza”

20170827_140015Za nami II Bieg Partyzant Szlakiem Akcji „Burza”, który odbył się 27 sierpnia br., na terenach leśnych Gminy Dębica. Start biegu zlokalizowany był na terenie Kompleksu Sportowo-Rekreacyjnego „Moje Boisko ORLIK 2012” w Gumniskach. Organizatorem biegu był: Klub Biegacza Maratończyk Dębica przy współudziale Starostwa Powiatowego w Dębicy, Urzędu Gminy Dębica oraz Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji Gminy Dębica.
Celem biegu było przede wszystkim upamiętnienie historii o poległych i pomordowanych żołnierzach Armii Krajowej, którzy walczyli o wolność i niepodległość Polski na terenie naszego powiatu, jak również popularyzacja biegania jako najprostszej formy rekreacji ruchowej pozytywnie wpływającej na ogólną sprawność fizyczną oraz zdrowie.
Ogromne zainteresowanie biegiem przyciągnęło do Gumnisk 151 biegaczy oraz grup zorganizowanych z różnych stron powiatu dębickiego. Każdy startujący miał do wyboru dwie trasy o długości 23 km oraz 10 km, które prowadziły przez okoliczne tereny leśne, zgodnie z wytyczonym szlakiem akcji „Burza”.
By zadbać o odpowiednie nawodnienie na całej trasie zostały rozstawione punkty z wodą, a nad bezpieczeństwem wszystkich biegaczy na trasie czuwali strażacy oraz straż gminna, dbając by w punktach gdzie trasa krzyżowała się z okolicznymi drogami, nie doszło do niebezpiecznych zdarzeń.
Po dotarciu wszystkich zawodników na metę i dłuższym odpoczynku, nastąpiła dekoracja zwycięzców oraz wręczenie nagród, które wręczali : Prezes Klubu Biegacza Maratończyk Dębica – Waldemara Puzio, Dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji Gminy Dębica – Krzysztof Lipczyński oraz Burmistrz Miasta Dębica – Mariusz Szewczyk. Organizatorzy dla wszystkich uczestników biegu przygotowali wiele ciekawych nagród oraz atrakcji m.in. pamiątkowe medale, nagrody rzeczowe losowane spośród wszystkich uczestników , które zostały ufundowane przez sponsorów biegu oraz wspólne spotkanie integracyjne przy grillu wraz z śpiewaniem pieśni patriotycznych.
Wspaniała „rodzinna” atmosfera, która towarzyszyła wszystkim biegaczom podczas całego dnia dodatkowo umilała spędzony czas podczas trwania imprezy, a przy tym pozwalała na zawarcie nowych znajomości, wymianie swoich przeżyć, luźnych rozmów i śmiechu.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom II Biegu Partyzanta Szlakiem Akcji „Burza”, w którym każdy jest zwycięzcą. Mamy nadzieję, że w następnym roku również spotkamy się w tak licznym gronie i wspólnie upamiętnimy historię naszych okolicznych ziem.
Szczególne wyrazy podziękowania kierujemy do wszystkich członków Klubu Biegacza Maratończyk Dębica, dzięki ich zaangażowaniu i determinacji w przygotowaniu całej imprezy, możemy być uczestnikami tak wspaniałej imprezy łączącej sport z historią.
Serdecznie dziękujemy
Wyniki biegu :
10 km OPEN :
I miejsce – Andrzej Lachowski – Lacho Team Kraków – z czasem 36:46 min
II miejsce – Jakub Herba – Dębica – z czasem 38:33 min
III miejsce – Patryk Buszta – Rakszawa – z czasem 39:03 min
10 km kobiety :
I miejsce – Justyna Frączek-Bogocka – UKS Salwator Kraków – z czasem 45:02 min
II miejsce – Anna Rochmalska – Klub Biegacza Maratończyk Dębica – z czasem 50:39 min
III miejsce – Małgorzata Ligęzka – SRTG Dębica – z czasem 52:04 min
10 km mężczyźni :
I miejsce – Andrzej Lachowski – Lacho Team Kraków – z czasem 36:46 min
II miejsce – Jakub Herba – Dębica – z czasem 38:33 min
III miejsce – Patryk Buszta – Rakszawa – z czasem 39:03 min
23 km OPEN :
I miejsce – Grzegorz Czyż – Grupa Azoty Automatyka Tarnów – z czasem 1:41:42 godz.
II miejsce – Piotr Kobylarz – Rzeszowskie Gazele i Gepardy – z czasem 1:46:55 godz.
III miejsce – Dariusz Delekta – DelnoVa Łowisko – z czasem 2:03:56 godz.
23 km kobiety :
I miejsce – Aneta Grudzińska – Busko-Zdrój – z czasem 2:24:20 godz.
II miejsce – Anna Kusion – Ekipa z Tarnowa – z czasem 2:25:42 godz.
III miejsce – Jolanta Morawczyńska – KB Maratończyk Dębica – z czasem 2:39:08 godz.
23 km mężczyźni :
I miejsce – Grzegorz Czyż – Grupa Azoty Automatyka Tarnów – z czasem 1:41:42 godz.
II miejsce – Piotr Kobylarz – Rzeszowskie Gazele i Gepardy – z czasem 1:46:55 godz.
III miejsce – Dariusz Delekta – DelnoVa Łowisko – z czasem 2:03:56 godz.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.