Powiatowe Święto Plonów 2017

123_23Tegoroczne Święto Plonów Powiatu Dębickiego rozpoczęło się  uroczystą mszą św. w Kościele pw. M. B. Nieustającej Pomocy w Czarnej, celebrowaną przez ks. Stanisława Janusza, proboszcza tutejszej parafii. Uczestnicy nabożeństwa dziękowali za zbiory i prosili o urodzaj na przyszły rok.
Po mszy św. barwny korowód, prowadzony przez  Kapelę Ludową Pilźnianie, udał się na stadion w Czarnej, gdzie nastąpiła dalsza część dożynkowych uroczystości. Na uczestników imprezy czekały między innymi tradycyjny przegląd wieńców, finał konkursu „Rolnik Roku Powiatu Dębickiego”, dmuchane zjeżdżalnie dla dzieci, degustacja potraw przygotowana przez Koła Łowieckie TROP i SZARAK oraz koncert zespołu ENEJ.
Nieodzownym elementem dożynkowych uroczystości był „Ceremoniał przekazania chleba”. Starostowie tegorocznego Święta Plonów – pani Maryla Kusek oraz pan Krystian Trzeskuś – przekazali Staroście Andrzejowi Regule i Wójtowi Czarnej Józefowi Chudemu bochen chleba. „Z wdzięcznością przyjmujemy ten piękny bochen chleba, jako owoc pracy Rolników Powiatu Dębickiego,  jako symbol uświęconej tradycji naszych ojców. Będziemy starali się dzielić go mądrze i sprawiedliwie, aby starczyło go dla nas wszystkich” – dziękowali gospodarze dożynek.
Podczas uroczystości zostały wręczone nagrody i wyróżnienia laureatom konkursu  „Rolnik Roku Powiatu Dębickiego”. I miejsce zajął  Krzysztof Wilk – z gminy Żyraków, II miejsce przyznano  Piotrowi Borowieckiemu z gminy Brzostek, a III  Andrzejowi Bańdur z gminy Pilzno. Czesław Czernik z gminy Brzostek oraz Mateusz Pasik z gminy Dębica otrzymali wyróżnienia.
Wyróżnienia rolnikom przyznała również Podkarpacka Izba Rolnicza oraz Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Nagrody otrzymali Ryszard Chajec,  Piotr Borowiecki oraz Paweł Olszewski. Konkurs wiedzy o bezpieczeństwie w gospodarstwie rolnym przeprowadziła również Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Rolniczego.
Goście honorowi, między innymi posłowie pani Krystyna Skowrońska, pan Zdzisław Gawlik oraz pan Jan Warzecha skierowali do wszystkich zebranych, a w szczególności do rolników, ciepłe słowa uznania i wyrazy wdzięczności za kultywowanie  pięknej, dożynkowej tradycji.
W części artystycznej wystąpił zespół ENEJ, z aplauzem przyjęty przez licznie zgromadzoną na płycie stadionu, publiczność.
Starostwo Powiatowe składa serdeczne podziękowania za wsparcie i pomoc w organizacji dożynek sponsorom:
– Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka S.A.,
– Olimp Laboratories Sp. z o.o.,
– Arkus & Romet Group,
– Geyer & Hosaja Zakłady Gumowe w Mielcu sp. z o.o.,
– Bratex Roofing Systems,
– Ban-Kor-Bet Sp. j.,
– Społem – Powszechna Spółdzielnia Spożywców,
– Darco Sp. z o.o.,
– Gałuszka Załadunek Usługi Handel,
– Radzik Władysław. Ślusarstwo,
– Podkarpacka Izba Rolnicza,
– Stanisław Cabaj, Firma Mateo,
– Andrzej Barszcz – sieć handlowa Jubilatka,
– Mirosław Cieśla – Firma Drewbud w Czarnej,
– Zarząd Koła Łowieckiego TROP w Dębicy,
– Zarząd Koła Łowieckiego SZARAK w Dębicy.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.