IV Plażowy Turniej Piłki Siatkowej na Kompleksie Basenów „NEMO” w Pustkowie-Osiedlu.

plazaWczoraj na Kompleksie Basenów „NEMO” w Pustkowie-Osiedlu odbyła się
druga faza IV Plażowego Turnieju Piłki Siatkowej o puchar Wójta Gminy Dębica, Dyrektora Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji Gminy Dębica oraz Prezesa Dębickiej Akademii Siatkówki „KĘPA”, w której zawodnicy rywalizowali w kategorii OPEN. Tego dnia łącznie wystartowało 12 par, w tym 5 męskich, 3 miksty oraz 4 żeńskie.
W turnieju wszystkie pary rywalizowały w systemie brazylijskim, gdzie dopiero po dwóch przegranych meczach drużyna odpadała z zawodów. Taki system sprawiał, że przy ewentualnej porażce każda z par mogła w dalszym ciągu walczyć o zwycięstwo w turnieju. Większość rozegranych meczy stało na dobrym i wyrównanym poziomie, co miało przełożenie na wyniki a tym samym na to, iż w wielu pojedynkach o końcowym sukcesie musiał decydować tie-break. Kilkukrotnie byliśmy świadkami mocnych i efektownych ataków oraz wielu ciekawych obron, które dzięki determinacji przynosiły punkt.
Po wstępnym etapie całego turnieju, do półfinałów turnieju dotarły pary: Wiktor Wójcik/Urszula Kijak – Damian Mazur/ Marcin Strzałka, Jakub Róg/Andrzej Szczepkowicz – Karol Szczepanik/Kamil Warzocha, między którymi mecze zdecydowały o końcowym układzie w całym turnieju. W pierwszym półfinale nieznacznie lepsza okazała się para mikstu Kijak/Wójcik, zaś w drugim meczu po dobrej grze z obu stron zwycięsko z tej pary wyszli faworyci Szczepanik/Warzocha. Mecz o trzecie miejsce przyniósł wiele emocji. Wyrównany pierwszy set i gra na przewagi sprawiała, że obie pary stały pod dużą presją. Ostatecznie pierwszy set padł łupem pary Róg/Szczepkowicz, dodają im tym samym dużo pewności siebie, co przełożyło się na znacznie spokojną grę oraz końcowe zwycięstwo i zajęcie III miejsca w całym turnieju. W finale ambitnie grająca para Kijak/Wójcik starała się sprawić niespodziankę, jednak doświadczenie boiskowe pary Warzocha/Szczepanik spowodowało, iż od początku do końca utrzymywali bezpieczną przewagę nad rywalami i odnieśli pewne zwycięstwo, zostając tym samym mistrzami IV Plażowego Turniej Piłki Siatkowej.
WYNIKI IV PLAŻOWEGO TURNIEJU PIŁKI SIATKOWEJ kategoria OPEN :
I miejsce – Karol Szczepanik/Kamil Warzocha
II miejsce – Wiktor Wójcik /Urszula Kijak
III miejsce – Jakub Róg/ Andrzej Szczepkowicz
Dla par z miejsc I-III organizatorzy przygotowali pamiątkowe puchary, dyplomy oraz nagrody finansowe. Wszystkim uczestnikom gratulujemy osiągniętych wyników oraz ambitnej walki w duchu fair play, tym samym zapraszamy za rok na V Plażowy Turniej Piłki Siatkowej.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.