Maszyniści z całej Polski obchodzili swoje święto w Dębicy

DSC0273115 września przemarszem ulicami Dębicy rozpoczęły się tegoroczne obchody Europejskiego Dnia Maszynisty Kolejowego. W tym roku organizatorem Dnia Maszynisty był Podkarpacki Związek Zawodowy Maszynistów Kolejowych. W uroczystościach wzięło udział ponad 400 osób.

O godzinie 9.30 z dworca PKP wyruszył pochód prowadzony przez mażoretki i orkiestrę dętą. Kilkaset osób przemaszerowało ulicą Kolejową i Krakowską do kościoła pw. Ducha Świętego w Dębicy, w którym o godz. 10.00 rozpoczęła się msza św. w intencji maszynistów. Po mszy świętej dalsza część uroczystości odbyła się w Chotowej.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.