Akcja ,,My Nie Gryziemy”

My nie gryziemy - plakatWłaśnie ruszyła piąta edycja Ogólnopolskiej Akcji fundacji Ewy Naworol ,,My Nie Gryziemy” – bezpieczna komunikacja dziecka z psem, która odbywa się pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Mariusza Szewczyka. Partnerem akcji jest Wolontariat Psi Azylek.
W dniach od 26 do 30 października na dębickim rynku będzie można wziąć udział w ciekawych zajęciach z zakresu profilaktyki pogryzień przez psy, prawidłowej i bezpiecznej komunikacji z psem, prawidłowego żywienia psów i kotów, zachowania w przypadku ataku oraz obowiązków opiekuna psa.
Katarzyna Woźniak z Fundacji Ewy Naworol podkreśla, że program spotkań dostosowany jest do każdej grupy wiekowej. ,,Podczas zajęć pokazujemy dzieciom, jak zachować się w razie spotkania z agresywnym psem, kiedy można głaskać pieska, a kiedy lepiej do niego nie podchodzić. Dzieci mogą poznać również zasady odpowiedzialnego opiekuna zwierząt. Starsze dzieci ponad to mogą dowiedzieć się, jak ratować swojego pupila gdy straci przytomność” – dodaje.
Zostały jeszcze wolne miejsca, dlatego serdecznie zapraszamy do zapisania się na warsztaty. W niedzielę od godziny 13 do 17 będzie można wziąć udział w darmowym spotkaniu otwartym.
,,Bardzo zachęcam wszystkich rodziców do przyjścia z dziećmi na rynek w ten weekend, aby wziąć udział w akcji ,,My nie gryziemy”. Pokazywanie dzieciom już od najmłodszych lat, jak prawidłowo zajmować się zwierzętami jest bardzo ważne, uczy odpowiedzialności, poczucia obowiązku, wrażliwości. Myślę, ze wiedza zdobyta podczas zajęć będzie bardzo przydatna, dlatego jeszcze raz zapraszam wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w naszej akcji” – mówi Mariusz Szewczyk Burmistrz Miasta Dębicy.
Zainteresowanych prosimy o kontakt z Wydziałem Promocji Urzędu Miejskiego, tel. 14 6838239.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.