Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Bajkowy zlot Hufca ZHP Dębica

17_zlot_5W dniach 14-15 października 2017 r. około 200 zuchów, harcerek i harcerzy spotkało się na zlocie Hufca ZHP Dębica na początek roku harcerskiego 2017/2018. Harcerskie patrole przeniosły się do bajkowej krainy, a hasłem całego przedsięwzięcia były słowa „Myśl, myśl, myśl”.
Hufiec ZHP Dębica co roku organizuje zlot dla wszystkich jednostek hufca oraz zaproszonych środowisk, zazwyczaj na początku roku harcerskiego, aby gromady i drużyny mogły się lepiej zintegrować po przeprowadzonych akcjach naborowych, aby następnie rozpocząć w pełni nowy rok harcerskiego działania. Tym razem miejscem zlotu była Dębica, a bazą zlotową gmach I Liceum Ogólnokształcącego. W sobotę wszyscy wzięli udział w grze miejskiej, warsztatach i przeglądzie piosenki. Niedziela to czas Mszy Świętej i apelu.
Podczas gry miejskiej harcerze przenieśli się do baśniowej krainy, którą zamieszkiwały postacie z różnych znanych bajek i filmów animowanych. Ich zadaniem było poznać, którą są postacią i spróbować wydostać się do swojego świata. Aby to zrobić odwiedzali cztery miejsca – przedszkola nr 1, 5, 8 i 12, gdzie czekały wskazówki. W międzyczasie realizowali zadania, zdobywając kolejne punkty. Zadania to m.in. napisanie wiersza na cześć księżniczki, sprawdzenie wiedzy o bajkach, znalezienie budynku w Dębicy przypominającego najbardziej chatkę krasnoludków, sporządzenie magicznego wywaru i wypicie go czy też wykonanie obrazu z opadniętych liści.
Sobotnie popołudnie to czas ciekawych warsztatów, kiedy np. młodsi wykonywali makiety bajkowych zamków a starsi doskonalili umiejętności teatralne. Wieczorem zaś każda drużyna przygotowywała swoją aranżację wybranej piosenki ze znanych bajek animowanych.
W niedzielę harcerze udali się do kościoła pw. Ducha Świętego na Mszę Świętą, a następnie na dębicki rynek, gdzie miał miejsce apel wieńczący zlot. Ogłoszono tam wyniki zlotowego współzawodnictwa – zwyciężyła 12 Dębicka Drużyna Starszoharcerska „Groń” z MG nr 2, drugie były zuchy z 3 Gromady Zuchowej „Szare Wiewiórki” z Jodłowej, a trzecie miejse przypadło 126 Dębickiej Wielopoziomowej Drużynie Harcerskiej Nieprzetartego Szlaku „Włóczykije” z ZS nr 1. Wręczono także nagrody za wyniki w całorocznym współzawodnictwie jednostek Hufca ZHP Dębica – 8 drużyn i gromad zdobyło nagrody, najlepszy wynik uzyskała 12 DDSH „Groń”. Komendant hufca ogłosił także wynik plebiscytu na Drużynowego Roku – tym razem zwyciężyła HO Anita Pustułka, drużynowa 66 Wielopoziomowej Drużyny Harcerksiej „Czarne Wilki” ze Stasiówki. Przekazano także symboliczne podziękowania dla osób, które w ostatnim roku zakończyły służbę na funkcji drużynowego. Na koniec wszyscy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia i udali się do domów.
Zlot przygotowała kadra 7 Szczepu Drużyn Dębickich „Invicti” im. gen. Mariusza Zaruskiego, projektem kierowała pwd. Magdalena Marszałek HO, a pomagały jej: HO Aleksandra Rękawek, sam. Justyna Kiebała i sam. Anna Szyszka.
Przedsięwzięcie było współfinansowane przez Urząd Miejski w Dębicy dzięki środkom pozyskanym w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego w zakresie zdrowia publicznego.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.