Młodzieżowy Wolontariat w Psim Azylku w Zawadzie

Oliwia15 letnia Oliwia mieszka w Dębicy, ale często można ją spotkać w Zawadzie. W azylu dla porzuconych psów. Przyjeżdża tam najczęściej rowerem. Czasem podrzucają ją samochodem znajomi, dorośli Wolontariusze. Oliwia szybko przebiera buty na kalosze i znika wśród kojców. Od czasu do czasu słychać jej pytanie: Co jeszcze mogę zrobić? Zna się na tej „robocie” bardzo dobrze. Wie, który psiak potrzebuje pomocy, spaceru, dodatkowej miski. Jeśli trzeba, siada przy psiej budzie i pociesza złamane psie serca.

Na zdjęciu Oliwia pomaga bardzo chorej suni Fionie, którą strażacy z OSP Wola Brzeźnicka wyłowili z Wisłoki. W świetle latarki widać jej smutek i zmartwioną twarz Oliwii.

To zdjęcie jest LUSTREM trudnego i odpowiedzialnego wolontariatu. Nie każdy jest na niego gotowy. Dlatego podziwiamy Oliwię i jej koleżanki: Julkę, Izę, Karolinę, Kasię. Za to, że przyjeżdżają pomagać. To dojrzała, empatyczna i wrażliwa młodzież.

Zdjęcie Oliwii wykonał Daniel Prażmowski. Miłośnik zwierząt. Również Wolontariusz.

PS. Fiona przebywa już poza schroniskiem. Wolontariusze pomogli jej. Ma dom, opiekę paliatywną i cieszy się miłością, której dotychczas nie zaznała.              https://www.facebook.com/przytuliskozawada/

Irena Nowak

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.