Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

Hola España!!! Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Pustkowie-Osiedlu wyjechali na staże do Hiszpanii

espan111229 października 20 uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Pustkowie-Osiedlu z technikum hotelarstwa i technikum żywienia i usług gastronomicznych wraz z opiekunami wylecieli samolotem z na trzytygodniowy staż do Hiszpańskiej Andaluzji.
Wyjazd był możliwy dzięki środkom finansowym uzyskanym na realizowany projekt ,,Staże zagraniczne w branży gastronomiczno-hotelarskiej szansą na sukces na krajowym i europejskim rynku pracy” w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój ( PO WER). W nowoczesnych, profesjonalnie wyposażonych obiektach gastronomicznych i hotelowych uczniowie ze wszystkich kierunków kształcenia zawodowego występujących w szkole będą mogli poszerzać swoją wiedzę i umiejętności, uzyskać dodatkowe kwalifikacje i doskonale przygotować się do podjęcia pracy w wybranym zawodzie. Skierowanie uczniów do odbycia stażu do konkretnej hiszpańskiej firmy poprzedziła analiza złożonych listów motywacyjnych i cv oraz rozmowa kwalifikacyjna na skype z opiekunem naszego projektu z firmy partnerskiej w Hiszpanii. Działania projektowe obejmuje również program kulturowy w ramach, którego uczniowie zapoznają się z kulturą Hiszpanii. Działania te realizowane są zarówno w Polsce jak i w Hiszpanii. W szkole odbył się Dzień Hiszpański a na gazetkach szkolnych widnieją akcenty promujące kulturę i hiszpańską. Także w Hiszpanii czeka na uczniów bogaty program kulturalny w ramach, którego zorganizowane będą wycieczki do Cordoby i Granady, spotkania z hiszpańskimi uczniami szkół średnich, wyjścia do muzeum a także 10-godzinny kurs konwersacji w języku hiszpańskim zawodowym. Budżet całego projektu to 183 985,99 PLN – cała kwota pochodzi ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) a sam projekt realizowany jest na zasadach Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenie zawodowe. Wszystkie działania w ramach projektu są dla uczniów bezpłatne.
-Cieszymy się, że kolejna już grupa uczniów naszej szkoły będzie mogła skorzystać bezpośrednio ze środków unijnych – mówi dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych w Pustkowie-Osiedlu Sławomir Słyś. Mając doświadczenie z realizacji poprzednich projektów jesteśmy przekonani, że zapewniamy uczniom najlepsze warunki do realizacji mobilności a w Hiszpanii spotkają się z serdecznością i gościnnością. W Hiszpanii uczniowie zamieszkają w pięknej turystycznej miejscowości wpisanej na listę zabytków UNESCO – Ubeda.
To już nie pierwsza wizyta uczniów Zespołu Szkół Zawodowych z Pustkowa-Osiedla w tym pięknym andaluzyjskim mieście – w poprzednich latach szkolnych gościły tam dwie grupy uczniów ze szkoły zawodowej w Pustkowie–Osiedlu.

Podziel się z innymi

Shares
Previous slide
Next slide

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.