Śmiertelne potrącenie kobiety w Strzegocicach

policjaPolicjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego w miejscowości Strzegocice. Kierująca toyotą potrąciła 85-letnią kobietę, która w wyniku odniesionych obrażeń zmarła na miejscu.

Do zdarzenia doszło w niedzielę około godz.19 w miejscowości Strzegocice. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierująca toyotą aygo, jadąc w kierunku Jasła, potrąciła znajdującą się na pasie jezdni kobietę. W wyniku doznanych obrażeń potrącona, 85-letnia mieszkanka Strzegocic, zmarła na miejscu. Kierująca toyotą, 54-letnia mieszkanka Sanoka, była trzeźwa i nie ucierpiała w zdarzeniu. Decyzją Prokuratora Rejonowego w Dębicy, obecnego na miejscu wypadku, zwłoki zabezpieczono do badań. Policjanci pracujący na miejscu zdarzenia zabezpieczyli materiał dowodowy pozwalający na szczegółowe wyjaśnienie okoliczności wypadku.
Nadchodzący okres jesinno-zimowy, a wraz z nim wcześniej zapadający zmrok to czas, kiedy piesi są mniej widoczni dla kierujących pojazdami. Każda osoba, która o świcie czy zmierzchu porusza się po drodze, powinna mieć na sobie elementy odblaskowe. Dzięki nim staje się lepiej widoczna, a przez to bardziej bezpieczna. Starajmy się zadbać o elementy odblaskowe na rękawach kurtek, przy kieszeniach i torebkach. Nawet najdrobniejszy element odblaskowy, taki jak smycz do kluczy, czy aplikacja sprawia, że jesteśmy lepiej widoczni. Zadbajmy także, o bezpieczeństwo naszych dzieci i seniorów, wyposażmy ich w odblaski. Pamiętajmy, jeśli osoba ma przy sobie elementy odblaskowe, kierowca dostrzega ją z odległości nawet 150 metrów. Ważne jest także, aby piesi unikali ciemnych ubrań, ponieważ są w nich praktycznie niewidoczni dla kierowców.
Postępowanie dotyczące wypadku w Strzegocicach prowadzi Komisariat Policji w Pilźnie.
Źródło: Podkarpacka Policja

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.