Brzostek. Spotkanie z poezją

SSA44473Międzynarodowa Galicyjska Jesień Literacka jest dużym wydarzeniem w życiu kulturowym społeczności szkolnej. Spotkania autorskie są okazją do „dotykania” literatury, poznawania ludzi, którzy ją tworzą, czerpania doświadczeń, pomysłów, inspirowania pasją tworzenia.

W tym roku uczniowie klas siódmych naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu poetyckim zorganizowanym przez Centrum Kultury i Czytelnictwa w Brzostku. Tegorocznymi gośćmi byli Pan Kazimierz Burnat – polski poeta, którego wiersze zostały przetłumaczone na wiele języków świata, publicysta, tłumacz, dziennikarz i animator kultury oraz Pani Oksana Chukhlib z Ukrainy prezentująca poezję śpiewaną.

Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze, uczniowie z zaciekawieniem słuchali prezentacji poetyckiej oraz zadawali gościom szereg pytań. Ku wielkiemu zaskoczeniu i radości pani Oksany uczennica naszej szkoły – Diana, która pochodzi z Ukrainy, zadawała pytania w języku ojczystym i tłumaczyła słowa poetki skierowane do publiczności. Nie ulega wątpliwości zatem, że poezja zbliża…

Źródło: SP Brzostek

 

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.