Wojewódzkie Podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego Szkół 2016/2017

DSC0529910 października w Szkole Podstawowej nr 5 w Dębicy odbyło się Wojewódzkie podsumowanie współzawodnictwa sportowego szkół, gmin, powiatów i klubów za rok szkolny 2016/2017. Po raz drugi z rzędu najlepszym pod względem osiągnięć sportowych wśród gimnazjów na Podkarpaciu okazało się Miejskie Gimnazjum nr 3 w Dębicy. Szkoła Podstawowa nr 5 zajęła doskonałe piąte miejsce w województwie poprawiając ubiegłoroczny wynik aż o dwie lokaty. Ogółem w wojewódzkiej rywalizacji wzięło udział ponad 106 tysięcy młodych sportowców.

Wojewódzkie podsumowanie osiągnięć sportowych, które odbyło się w Szkole Podstawowej nr 5 w Dębicy pokazało, jak ogromne sukcesy mają uczniowie SP 5 oraz MG 3 na tle całego województwa podkarpackiego. Jestem dumny z postawy uczniów, dziękuję swoim nauczycielom, rodzicom za ogromne wsparcie, poświęcenie i ciężką pracę. Szkoła Podstawowa nr 5 oraz Miejskie Gimnazjum nr 3 od ponad dziesięciu lat utrzymują się w pierwszej ósemce najlepszych szkół w województwie. Miejskie Gimnazjum nr 3 w ostatnich pięciu latach trzykrotnie wygrywało rywalizację wojewódzką, a dwukrotnie zajmowało drugie miejsce. Za ubiegły rok szkolny 2016/17 SP nr 5 zajęło 5 miejsce, natomiast MG  nr 3 zajęło ponownie pierwsze miejsce w województwie” – mówi Wiesław Broda, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 w Dębicy.

Miasto Dębica od lat może pochwalić się zajmowaniem czołowych lokat we współzawodnictwie sportowym. Niewątpliwie do sukcesów młodych dębickich sportowców przyczynia się doskonała baza sportowa w mieście i trenerzy, którzy z zaangażowaniem czuwają nad sportowym rozwojem swoich podopiecznych.

Jesteśmy bardzo dumni z tak świetnych wyników sportowych naszych uczniów. To już drugi rok z rzędu jak Miejskie Gimnazjum nr 3 w Dębicy jest najlepszym gimnazjum pod względem sportowym na Podkarpaciu. Doskonały wynik zanotowała w tym roku także Szkoła Podstawowa nr 5 w Dębicy. Ubiegłoroczną siódmą lokatę w tym roku poprawiła na miejsce piąte. Sukcesy naszych uczniów bardzo cieszą i będziemy zawsze ich wspierać w zdobywaniu kolejnych laurów” – mówi burmistrz Dębicy Mariusz Szewczyk.

Bardzo dobrym wynikiem mógł się także pochwalić powiat dębicki, który w ogólnej klasyfikacji znalazł się na drugim miejscu w województwie, a II LO im. Ks. Jana Twardowskiego w Dębicy znalazło się na drugim miejscu w województwie w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.

Podobnie jak w latach ubiegłych zawody szkolne organizowane przez Szkolny Związek Sportowy rozgrywane były w trzech kategoriach wiekowych: dla szkół podstawowych – Igrzyska Młodzieży Szkolnej, dla gimnazjów – Gimnazjada Młodzieży, dla szkół średnich – Licealiada.

Ogółem w Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej  sklasyfikowano 632 szkoły podstawowe, 442 gimnazja i 163 szkoły ponadgimnazjalne. W współzawodnictwie uczestniczyły placówki oświatowe z 157 gmin województwa podkarpackiego. W rywalizacji wzięło udział ponad 106 tysięcy młodych sportowców.

Podkarpacki Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Rzeszowie ogłosił w ubiegłym roku także po raz kolejny konkurs „Sport w wyobraźni ucznia”. Jego laureatami zostali:

Konkurs „SPORT W WYOBRAŹNI UCZNIA” :
Szkoły podstawowe: 1. Michał Pacześniak – SP Nr 5 Rzeszów , 2. Aleksandra Lizoń i Aleksandra Kiełt – SP 11 Jarosław , 3.Martyna Zabielska – SP Nr 5 Rzeszów

Konkurs fotograficzny „SPORT W OBIEKTYWIE” :
MŁODZIEŻ: Katarzyna Cecuła – Gim. Nr 1 Sanok, Mikołaj Wendland – SP Nr 16 Rzeszów, Gabriela Dziadecka– SP Nr 11 Jarosław

DOROŚLI: Jan Jabłoński – Rakszawa, Mirosław Kaźmierczak – Zahutyń, Hanna Szuba – Gogołów

Wyniki współzawodnictwa :

WOJEWÓDZKIE IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ :

 • 1 miejsce – SP Nr 1 Sanok

 • 2 miejsce – SP Nr 3 Tarnobrzeg

 • 3 miejsce – SP Nr 4 Sanok

 • 4 miejsce – Narciarska Szkoła Sportowa
  w Ustrzykach

 • 5 miejsce – SP Nr 5 Dębica

 • 6 miejsce – SP Nr 14 Przemyśl

 • 7 miejsce – SP Nr 6 Mielec

 • 8 miejsce – SP Nr 14 Krosno

WOJEWÓDZKA GIMNAZJADA MŁODZIEŻY :

 • 1 miejsce – Gim. Nr 3 Dębica

 • 2 miejsce – Gim. Nr 4 Krosno

 • 3 miejsce – Narciarska Szkoła Sportowa Ustrzyki Dolne

 • 4 miejsce – Gim. Nr 3 Sanok

 • 5 miejsce – Gim. Nr 5 Przemyśl

 • 6 miejsce – Gim. Nr 4 Sanok

 • 7 miejsce – Gim. Sportowe Rzeszów

 • 8 miejsce – Gim. Nr 4 Stalowa Wola

WOJEWÓDZKA LICEALIADA :

 • 1 miejsce – V Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie

 • 2 miejsce – II Liceum Ogólnokształcące w Dębicy

 • 3 miejsce – I Liceum Ogólnokształcące w Przemyślu

 • 4 miejsce – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Stalowej Woli

 • 5 miejsce – I Liceum Ogólnokształcące w Krośnie

 • 6 miejsce – Zespół Szkół Licealnych w Leżajsku

 • 7 miejsce – I Liceum Ogólnokształcące w Sanoku

 • 8 miejsce – Liceum Ogólnokształcące w Dynowie

NAJLEPSZE GMINY W WOJEWÓDZKICH IGRZYSKACH MŁODZIEŻY SZKOLNEJ I GIMNAZJADZIE MŁODZIEŻY : 1 miejsce – miasto Sanok, 2 miejsce – miasto Rzeszów, 3 miejsce – miasto Przemyśl. Najlepsza gmina wiejska: Gmina Żyraków

KLASYFIKACJA POWIATÓW W KATEGORII SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I GIMNAZJÓW: 1 miejsce – powiat sanocki, 2 miejsce – powiat dębicki, 3 miejsce – powiat grodzki Rzeszów

KLASYFIKACJA POWIATÓW WŚRÓD SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH : 1 miejsce – powiat grodzki Rzeszów, 2 miejsce – powiat grodzki Krosno, 3 miejsce – powiat stalowowolski

NAJLEPSZY KLUB PIONU SZKOLNEGO ZWIĄZKU SPORTOWEGO: Międzyszkolny Klub Sportowy „Halicz” w Ustrzykach Dolnych, Uczniowski Klub Sportowy w Lubzinie, Ludowy Uczniowski Klub Sportowy „Syrena” w Gnojnicy – Woli

HONOROWE MEDALE „ZA ZASŁUGI W SPORCIE SZKOLNYM” otrzymali: Agata Przybyła – Rymarowicz , Lucyna Olipra – Mazur, Beata Rut, Maria Skrzat, Pan Maciej Kita

HONOROWE DYPLOMY „ZA ZASŁUGI W ROZWOJU SPORTU SZKOLNEGO” otrzymali: Adam Dmitrzak , Jakub Bober, Krzysztof Nalborski , Paweł Trojnar, Grzegorz Wiernasz

Gratulacje doskonałych wyników w sporcie złożyła obecnym na uroczystości Małgorzata Rauch Podkarpacki Kurator Oświaty, która podkreśliła, że sukcesy są efektem ciężkiej pracy uczniów i ich nauczycieli, przekazała także gratulacje od Marii Kurowskiej wicemarszałka Województwa Podkarpackiego oraz posła Kazimierza Moskala.

Podczas tegorocznej edycji podsumowania współzawodnictwa sportowego samorządów i szkół gratulacje i podziękowania dla przedstawicieli samorządów, dyrekcji szkół, nauczycieli i młodzieży złozyli: Małgorzata Rauch – Podkarpacki Kurator Oświaty, a zarazem Prezes Podkarpackiego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w Rzeszowie, Barbara Pelczar-Białek – Dyrektor Departamentu Nauki, Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego, Jacek Boho – Wiceprezes Podkarpackiego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w Rzeszowie oraz Jerzy Janusz – Wiceprezes Podkarpackiego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w Rzeszowie.

Uroczystość Wojewódzkiego Podsumowania Współzawodnictwa Sportowego Szkół 2016/2017 uświetnił występ młodych artystów : Marcina Zawory , laureata wielu konkursów wokalnych w piosenkach „Bo jak nie my, to kto?” i „We Are The Champions” , Formacji SOUL DANCE Juniorzy – obecnych Mistrzów Polski Formacji juniorów w stylu show dance w choreografii Izabeli Wójcik i Edyty Mędrek-Śliwy w przedstawieniu pt. „W pracowni” oraz solowy występ Izabeli Mazur, obecnej Mistrzyni Polski Solistek w stylu show dance w prezentacji pt. „Korporacja” . W pokazie taneczno –gimnastycznym zaprezentowali się także uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Dębicy.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.