Za nami 1 Bieg z Przeszkodami Jednostek OSP Gminy Dębica

IMG_0605W sobotę 28 października br., na Stoku Narciarskim w Stobiernej odbył się 1 Bieg z Przeszkodami Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Dębica, którego organizatorami byli Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji Gminy Dębica, Gmina Dębica oraz Stowarzyszenie OCR Team Dębica.
W biegu udział wzięło łącznie 8 czteroosobowych drużyn 7 Ochotniczych Straż Pożarnych: z Nagawczyny, Zawada I ,Zawada II, Stasiówki, Stobiernej, Paszczyny, Pustyni oraz 1 drużyna reprezentująca Państwową Straż Pożarną z Dębicy. Dzięki zaangażowaniu członków OCR Team Dębica w organizację imprezy dla strażaków na całym stoku wytyczono ponad 4 kilometrową trasę, na której rozmieszczono 17 różnych przeszkód do pokonania min. 2,5 metrowa ściana, równoważnia, slack line, olympus, multiring, kołki w ziemi, tor z gumkami na nogach, spacer farmera z belkami, worki z piaskiem, wiadra z piaskiem, rzut oszczepem, poręcze, podwójna drabinka, 5 metrowa lina, wyciągnie worków na linach. Każdy uczestnik posiadał jedną próbę do pokonania danej przeszkody, w przypadku jej nieliczenia strażacy musieli wykonywać karne 15 burpees, które nie jednokrotnie były cięższe niż poszczególna przeszkoda. Bieg drużynowy charakteryzował się tym, iż liczył się łączny czas wszystkich członków drużyny, dlatego bardzo ważna była współpraca, wzajemna motywacja i pomoc, by cały zespół wspólnie wbiegł na metę.
Wszystkie drużyny były podzielone na dwie fale z kilkuminutowym odstępie, by uniknąć dłuższych przestojów na danych przeszkodach, z uwagi na to, iż każdy ze strażaków posiada różną kondycję i wytrzymałość. Po starcie wszyscy zawodnicy pobiegli w górne partie stoku, zaś po kilkunastu minutach pierwsi strażacy zaczęli pojawiać się w dolnych partiach stoku gdzie zlokalizowane było najwięcej przeszkód, tak by zgromadzona publiczność mogła podziwiać zmagających się z przeszkodami strażaków. Na ostatnich metrach każdy z nim miał do pokonania 2,5 metrową ścianę oraz tuż przed metą skok przez ogień.
Każdy ze strażaków który wbiegł na metę biegu otrzymywał pamiątkowy medal za udział ufundowany przez Wiceprzewodniczącego Rady Nad przebiegiem całych zawodów czuwali wolontariusze ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Ropczycach oraz zawodnicy drużyny OCR TEAM Dębica, którzy posiadają duże doświadczenie w zawodach Spartan Race startując w różnego rodzajach biegach w kraju i za granicą zdobywając bardzo wysokie lokaty.
Dla wszystkich drużyn organizatorzy przygotowali pamiątkowe dyplomy oraz medale, a dla zdobywców miejsc I – III dodatkowo nagrody rzeczowe ufundowane przez Firmę firmy Olimp Laboratories.
Na podium zawodów stanęły drużyny III miejsce – OSP Stobierna, II miejsce – OSP Pustynia, a I miejsce zdobyli strażacy PSP w Dębicy. Najlepszym zawodnikiem biegu okazał się zawodnik OSP Stobierna – Krystian Momola, który do mety dobiegł w czasie 37min 56s.
Na zakończenie dla wszystkich uczestników przygotowane ciepłe napoje oraz kiełbaski z grilla.
Serdecznie dziękujemy wszystkim strażakom, którzy wzięli udział w zawodach, mamy nadzieję, że taka forma sprawdzenia swoich możliwości fizycznych przypadnie im do gustu i zachęci ich do udziału w kolejnych zawodach tego typu.
Podziękowania kierujemy również dla Dyrektora Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica – Marcina Ciszka, który poprowadził całą imprezę, Kierownika Centrum Edukacji Ekologicznej – Sylwii Zapał za udostępnienie obiektów oraz pracownikom GOSiR.
Dziękujemy Firmie OLIMP Laboratories głównemu sponsorowi imprezy, fundatorowi nagród rzeczowych dla uczestników biegu, Stowarzyszeniu OCR Team Dębica, bez którego organizacja 1 Biegu z Przeszkodami Jednostek OSP Gminy Dębica nie była by możliwa oraz pozostałym sponsorom :
– AON – Aleksander Flis,
– Kabanospol Wielopole Skrzyńskie,
– Inter Milk – Piotr Lipa, Bartłomiej Dzik,
– Fabryka Reklamy,
– Omega System – Konrad Susz,
– Darco Dębica,
– Tikkurila Polska,
– Andrzej Trzeciak – Radny Powiatu Dębickiego – sponsor medali.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.