16- letni Wiktor Jezioro z Pustkowa zwycięzcą ogólnopolskiego konkursu „Geniusz IT”

woktor jezioro4Pochodzący z Pustkowa, absolwent Miejskiego Gimnazjum nr 3 w Dębicy, obecnie uczeń I klasy dębickiego „Kwiatka” wygrał ogólnopolski konkurs „Geniusz IT” zorganizowany pod patronatem Telewizji Polskiej przez WSB-NLU w Nowym Sączu. W konkursie zorganizowanym po raz siódmy wzięło udział ponad 2000 osób z całego kraju.

Wśród tematów które mieli zaprezentować uczestnicy znalazły się: programowanie, sieci komputerowe,multimedia – animacje, filmy, grafika 2D i 3D,robotyka, aplikacje internatowe lub mobilne,gry komputerowe,programowanie i konstrukcja urządzeń.

„Zaprezentowałem m.in. między innymi stworzone przez siebie aplikacje mobilne i internetowe, autorską mini-elektrownię słoneczną, system dziennika elektronicznego, jak również aplikacje związane z walutami wirtualnymi i technologią rozproszonych rejestrów BlockChain. Zaprezentowałem również swoje odkrycia trzech liczb pierwszych” – mówi redakcji portalu ziemiadebicka.pl Wiktor Jezioro.

Zwycięzca zaprezentował także bardzo dużo ciekawych tematów z programowania, decentralizacji, nauk ścisłych, informatyki, matematyki, kryptografii i decentralizacji oraz innych stworzonych przez siebie aplikacji mobilnych.


Nagrodą dla zwycięzcy jest 10 000 zł, wizyta studyjna w Microsoft Polska oraz mentoring technologiczny i biznesowy Microsoft.
„Ta wiedza i to doświadczenie, które zdobywają tutaj sprawia, że będą mogli pracować w każdym miejscu na świecie, u największych graczy technologicznych” – mówi Michał Gołda z Microsoft, członek komisji konkursowej.

Najlepsi polscy informatycy wśród nastolatków, zaskoczyli wiedzą nawet wybitnych specjalistów w branży informatycznej z WSB – NLU w Nowym Sączu. Ich wiedza z zakresu tworzenia aplikacji, gier komputerowych, tworzenia systemów bezpieczeństwa, multimediów, jak mówili członkowie komisji konkursowej była bardzo rozległa.

W finałowej szóstce znalazł się jeszcze jeden przedstawiciel powiatu dębickiego – Krzysztof Lipiński  ze Starej Jastrząbki.

„Proponowane rozwiązania przez geniusza IT obejmowały prawie wszystkie dziedziny życia w tym programowanie, robotykę i kryptografię – mówił Robert Maj, kanclerz WSB – NLU w Nowym Sączu.
Wiktor Jezioro, który jak mówi naszej redakcji wolny czas  spędza na pogłębianiu wiedzy dotyczącej matematyki i ogólnie nauk ścisłych jest także administratorem trzech profili na FB m.in.
Sterowanie24.pl
KiedyTest
Żyworódka zdrowa żywność
https://github.com/lakewik
https://lakewik.pl

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.