Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Brzeźnica w czołówce sportowej Powiatu Dębickiego

1047185740W dzisiejszym świecie sport może być doskonałym narzędziem do upowszechniania kultury fizycznej wśród dzieci.  Dlatego przywiązuje się tak dużą wagę do dbałości o wysoki poziom edukacji w sferze kultury fizycznej. Bo przecież ta dbałość, to inwestycja w rozwój sportowych pasji naszej młodzieży, w perspektywie czasu przekłada się na aktywne i przede wszystkim zdrowe społeczeństwo. – mówił wicestarosta powiatu Dębickiego Mateusz Pasek na podsumowaniu osiągnięć sportowych za rok szkolny 2016/2017.

Na podsumowanie zaproszone zostały szkoły, które w klasyfikacji powiatu zajęły miejsca od 1 do 10. W tym gronie nie zabrakło również Gminy Dębica, która w klasyfikacji ogólnej zajmując bardzo wysokie 3 miejsce. Ustąpiła miejsca tylko Miastu Dębica oraz Gminie Żyraków. Pamiątkowy dyplom oraz puchar odebrał Zastępca Wójt Gminy Dębica Zdzisław Siwula .
Szkoła Podstawowa z Brzeźnicy jako jedyna z Gminy za swoje osiągnięcia została zaproszona na podsumowanie. W roku szkolnym 2016/17 uzyskała 281pkt na 366 zdobytych przed Gminę Dębica. W Igrzyskach młodzieży szklonej zajęła 9 miejsce, a w Gminazjadzie 5 . Najlepsi uczniowie  Krystyna Klabacha oraz Michał Ostafin zostali z rąk prezesa podkarpackiego szkolnego związku sportowego Jacka Bigusa uhonorowani dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi za swoje osiągnięcia. Nagrodę dla wyróżniającego się nauczyciela otrzymał Robert Ochał ze szkoły podstawowej w Podgrodziu oraz gminny organizator zawodów Jarosław Kulig, na co dzień pracujący w szkole podstawowej w Brzeźnicy.
Serdecznie gratulujemy osiągnięć!
Tekst i zdjęcia: Jarosław Kulig
Źródło: UG Dębica

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.