Dębiccy Sybiracy organizują akcję dla polskich kombatantów na Kresach

23754778_1440704859385124_5098746775353908808_nJuż jutro (piątek, 24 listopada) w biurze dębickich Sybiraków przy ul. Akademickiej (budynek obok stadionu sportowego) odbędzie się zbiórka darów dla polskich kombatantów na Kresach. Dary można przynosić do biura Koła Sybiraków od 11.00 do 12.30.

Przydadzą się przede wszystkim produkty z długim terminem przydatności do spożycia (pełna lista produktów na jednym ze zdjęć) m.in. herbata, kasza, cukier, kakao, ryż, olej, makaron, czekolada, owoce i warzywa w puszkach, kawa sypana i rozpuszczalna, konserwy mięsne lub rybne, słodycze.

Akcja prowadzona będzie także 16 grudnia w Galerii Dębickiej przy wejściu do Carrefour -a w godz. 9.00 – 19.30. W akcji wezmą udział także przedstawiciele z Podkarpackiego Stowarzyszenia Miłośników Militariów w historycznych mundurach.
„Na pewno nie będziemy równać się z innymi miastami, ale wierzymy, że to co uda nam się zebrać z darów dobroci serc dębiczan – przyniesie radość naszym rodakom” – mówi Jerzy Godzisz z dębickiego Koła Sybiraków.

To już 4 zbiórka organizowana przez dębickie koło Sybiraków.  Dwie pierwsze dębiccy sybiracy zrobili we własnym gronie, natomiast od 2016 roku postanowili wyjść z tą inicjatywą do społeczności dębickiej. Jak mówi Jerzy Godzisz efekt ubiegłorocznej akcji nie był zbyt zachęcający, ale od czegoś zacząć trzeba. W 2016 roku wartość zebranych produktów oscylowała w kwocie około 1.200 zł, a dzieciaczki z klasy III d Szkoły Podstawowej Nr.3 w Dębicy wykonały własnoręcznie wspaniałe kartki świąteczne.

„Od ubiegłego roku nawiązaliśmy stałą współpracę z panem Krystianem Filą z Rzeszowa z Podkarpackiego Stowarzyszenia Miłośników Militariów, który był koordynatorem tej akcji i zebrane produkty zawiozłem do nich do Rzeszowa. Oni zaś spakowali wszystko i zawieźli do J.W. w Nisku gdzie wojsko zorganizowało paczkowanie. Grupa pod kierownictwem Krystiana zawiozła dary na Ukrainę i Białoruś w/g wcześniej rozpoznanej i przygotowanej marszruty. Tego roku nadal będziemy wspólnie działać a ja jestem z ramienia Stowarzyszenia Odra-Niemen koordynatorem w Dębicy” – dodaje Jerzy Godzisz

W zależności od wyników akcji dary zostaną dostarczone we współpracy z PSMM, albo osobiście kombatantom i kresowiakom.
Więcej informacji pod adresem : http://www.rodacybohaterom.pl/,
oraz : http://www.rodacybohaterom.pl/biezaca-edycja
Obecnie dębickie Koło Sybiraków liczy 24 członków, w tym (już tylko) 15 osób które przebywały na Syberii. Pozostali to członkowie rodzin i osoby wspomagające.

 
 

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.