Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Kuźnia młodych liderów

17_pwd_4W dwa weekendy 3-5 i 17-19 listopada 2017 r. niemal czterdziestu młodych ludzi wzięło udział w kursach przewodnikowskich zorganizowanych przez Hufiec ZHP Dębica i Hufiec ZHP Mielec w ramach projektu „Harcerska Kuźnia Liderów” prowadzonego przez Chorągiew Podkarpacką ZHP.

Kurs przewodnikowski ma na celu przygotowanie uczestników do roli instruktorów ZHP – harcerskich wychowawców pracujących z dziećmi i młodzieżą za pomocą metody harcerskiej. Treści kursu obejmują podstawowe zasady wychowawcze ZHP, metodę wychowawczą ZHP, podstawy planowania pracy, wiedzę ogólną o ZHP a także umiejętności interpersonalne i liderskie,

jak również kwestie dotyczące bezpieczeństwa w pracy z dziećmi oraz zasady działania harcerskiej struktury.

Hufce Dębica i Mielec zaprosiły na dwa kursowe weekendy do Rzeszowa i Woli Mieleckiej blisko 40 przyszłych młodych harcerskich liderów z Dębicy, Leżajska, Łańcuta, Mielca, Stalowej Woli i Tarnobrzega. Podczas intensywnych kursowych zjazdów harcerze mierzyli się z różnymi wyzwaniami. Musieli m.in. w grupach przygotować koncepcję programową i organizacyjną biwaku dla swoich drużyn. Bardzo ważnym elementem pracy harcerskiej jest służba, dlatego uczestnicy kursu udali się do mieleckiego schroniska dla zwierząt, gdzie zajęli się jego czworonożnymi mieszkańcami.

Koniec kursu oznacza dla młodych liderów początek nowej drogi – mogą starać się o zdobycie stopnia przewodnika – pierwszego stopnia instruktorskiego w ZHP. Wiedza i umiejętności nabyte podczas kursu mają pomóc im w pracy wychowawczej z dziećmi i młodzieżą zgodnie z harcerską ideą.

Kursy przewodnikowskie są częścią projektu „Harcerska Kuźnia Liderów” realizowanego przez Chorągiew Podkarpacką ZHP dzięki dofinansowaniu ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.