Młodzież zespołu szkół z Woli Mieleckiej na ekspozycji

DSC_000217 listopada br. tuż przed południem na Ekspozycję Historyczno – Dydaktyczną przy Górze Śmierci przybyła młodzież z Zespołu Szkół z Woli Mieleckiej. 15 uczniów wraz z 2 opiekunami zwiedziło z przewodnikiem stałe wystawy Ekspozycji. Podczas zwiedzania młodzież zapoznała się z historią poligonu wojskowego Waffen – SS „Truppenübungsplatz Heidelager” (1940–1944) oraz tragicznymi losami więźniów obozów pracy przymusowej dla Żydów, jeńców radzieckich i Polaków w Pustkowie. Na Ekspozycji uczniowie zapoznali się także z działalnością Europejskiego Centrum Pamięci i Pojednania CKiB Gminy Dębica. Do najważniejszych przedsięwzięć realizowanych przez ECPiP należą te związane z muzealnictwem, przypominaiem historii II wojny światowej na ziemi dębickiej oraz zajęcia i warsztaty edukacyjne.
 
 
Więcej zdjęć: Kliknij
Źródło: ecpip.pl

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.