Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Narodowe Święto Niepodległości – uroczystości na Rynku – DUŻO ZDJĘĆ

DSC08085Ceremoniałem wojskowym z udziałem z udziałem żołnierzy dębickiej jednostki Wojsk Obrony Terytorialnej, który poprowadził ppłk Roland Waszkowiak rozpoczęły się o godzinie 10.00 na dębickim Rynku tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości. Licznie przybyłych mieszkańców Dębicy w 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości przywitali  przewodniczący Rady Miejskiej Ryszard Pękala i burmistrz Dębicy Mariusz Szewczyk.

W uroczystości na Rynku wzięli udział mieszkańcy miasta, przedstawiciele stowarzyszeń kombatanckich, uczniowie dębickich DSC08154szkół, harcerze, samorządowcy i parlamentarzyści. Miejska Orkiestra Dęta wykonała wiązankę pieśni patriotycznych, a uczniowie dębickich szkół i harcerze rozwinęli wielką  biało- czerwoną flagę z którą po zakończeniu uroczystości na Rynku za Miejską Orkiestrą pod batutą Stanisława Świerka  wyruszyli w pochodzie w kierunku kościoła pw. Św. Jadwigi w którym o godzinie 11.00 rozpoczęła się msza święta w intencji Ojczyzny.

Przed rozpoczęciem uroczystości na Rynku władze miasta i powiatu: burmistrz Mariusz Szewczyk, starosta Andrzej Reguła i przewodniczący rady powiatu Mateusz Smoła złożyli wiązanki kwiatów w dębickich  miejscach pamięci: pod Dębami Katyńskimi , przy Memoriale Smoleńskim oraz na Placu Solidarności przy Krzyżu Solidarności i pod pomnikiem  Jana Pawła II.


 
 

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.