Olimp Laboratories z Nagawczyny nagrodzone w ogólnopolskim konkursie „Przedsiębiorstwo Fair Play”

Stanisław Jedliński
Stanisław Jedliński

Olimp Labs z Nagawczyny znalazł się w gronie 15 firm z całej Polski nagrodzonych nagrodą główną programu – statuetką „Przedsiębiorstwo Fair Play” 2017. Wielka Gala Finałowa jubileuszowej, XX edycji konkursu do którego zgłosiło się w tym roku ponad 300 firm odbyła się 24 listopada w w warszawskim EXPO XXI. Certyfikaty tegorocznej edycji konkursu „Przedsiębiorstwo Fair Play” otrzymały także dwie firmy z powiatu dębickiego.

Olimp Laboratories założone w 1990 r. jest jedną z najdynamiczniej rozwijających się firm farmaceutycznych w Polsce. Uruchomiony kilka lat temu Ośrodek Badawczo-Rozwojowy w Nagawczynie jest jednym z najbardziej innowacyjnych w Europie w branży suplementów diety i farmaceutyków.
Certyfikaty Przedsiębiorstwo Fair Play otrzymały także dwie firmy z powiatu dębickiego: OMEGA Pilzno ITiS Godawski & Godawski Sp. z o.o., Pilzno i „BAMA LOGISTICS” Sp. z o.o. z Kozłowa.

„Przedsiębiorstwo Fair Play” to certyfikat, który już od 20 lat wzmacnia wizerunek polskich przedsiębiorstw oraz buduje zaufanie do firm, ułatwiając nawiązywanie współpracy z partnerami biznesowymi, organizacjami społeczności lokalnej i regionalnej oraz innymi jednostkami. Współcześni przedsiębiorcy coraz większą wagę przywiązują do terminowości, przejrzystych umów, wysokiej jakości, dobrej atmosfery i bezpiecznych warunków pracy. Społecznie odpowiedzialny biznes, który stał się trendem wśród firm, to przede wszystkim etyczne postępowanie na co dzień w relacjach z pracownikami, klientami i kontrahentami. Takie wartości promuje Fundacja „Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym” – organizator programu „Przedsiębiorstwo Fair Play”, we współpracy z Krajową Izbą Gospodarczą.

Jubileuszowa Gala Finałowa
Uroczyste wręczenie certyfikatów i nagród odbyło się 24 listopada w specjalnie zaaranżowanych wnętrzach EXPO XXI w Warszawie. Udział w wydarzeniu oprócz wszystkich Laureatów wzięli m.in. Barbara Dolniak, Wicemarszałek Sejmu RP, Piotr Walczak, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Finansów, Andrzej Arendarski, prezes Krajowej Izby Gospodarczej oraz przedstawiciele Ministerstwa Rozwoju, Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa oraz Ministerstwa Spraw Zagranicznych. List gratulacyjny od prezydenta Andrzeja Dudy odczytał Zdzisław Sokal, doradca w Kancelarii Prezydenta. Galę poprowadził dziennikarz znany z wielu programów TVP – Jacek Kurowski. Po części oficjalnej Galę uświetnił występ gwiazdy wieczoru – zespół Feel.
Kiedy zaczynaliśmy realizację programu tylko marzyliśmy o jego przyszłości i efektach, jakie przyniesie. Dzisiaj śmiało mogę powiedzieć, że rzeczywistość wielokrotnie przekroczyła marzenia. Zakończyliśmy realizację dwudziestej edycji programu wręczając certyfikat ponad 300 firmom. Część z Państwa jest dziś z nami po raz pierwszy, dziękujemy Państwu za potwierdzenie, że idee promowane w programie są realnie wdrażane w firmach i kształtują relacje pomiędzy wszystkimi ich interesariuszami. Jednak wyjątkowo gorąco dziękuję tym firmom, które są z nami od początku, lub prawie od początku. – podkreśliła w trakcie uroczystości Anna Szcześniak Prezes Zarządu „Przedsiębiorstwo Fair Play” oraz członkini Kapituły Programu.

Nagrody Główne XX Edycji

Do XX edycji programu „Przedsiębiorstwo Fair Play” zgłosiło się ponad 300 firm.
Nagrodę główną – Statuetkę „Przedsiębiorstwo Fair Play” 2017 przyznano 15 najlepszym firmom: Atmomat Szatkowski, Ryniec Spółka Jawna z Włocławka; Cementownia Warta S.A. z Trębaczewa; Dora Metal Sp. z o.o. z Czarnkowa; EAE Elektronik Spółka z o.o. z Sanoka; Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe „EWA” Spółka Akcyjna z Krotoszyna; Frankonia-Poland Sp. z o.o.
z Dzierżoniowa; ICT Poland Sp. z o.o. z Kostrzyna nad Odrą; Klinika Uzdrowiskowa „Pod Tężniami” im. Jana Pawła II Spółdzielnia Usług Medycznych z Ciechocinka; Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów
i Kanalizacji S.A. w Krakowie; Olimp Laboratories Sp. z o.o. z Nagawczyna; Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. z Rybnika; Spółdzielnia Inwalidów „ZGODA” z Konstantynowa Łódzkiego; TAKATA Parts Polska Sp. z o.o. z Krzeszewa; TROTON Sp. z o.o. z Ząbrowa oraz Zakład Przetwórstwa Mięsnego „GROT” J. Grot Sp. j. ze Starowej Góry;
Kapituła Programu przyznała trzy nagrody specjalne „Debiut Fair Play”. Pierwszą odebrała firma Exaco sp. z o.o. z Łódzi, która została wyróżniona ze względu na budowanie zespołu pracowniczego
w oparciu o nowoczesne narzędzia Zarządzania Zasobami Ludzkimi; drugą – Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Giżycku, będąca wzorem pod względem godzenia wysokiej jakości produkcji
z działalnością na rzecz społeczności lokalnej i dbałością o pracowników; trzecią – firma TORPOL
Sp. z o.o. z Grajewa, nagrodzona ze względu na budowanie wyjątkowych relacji z klientami w oparciu o procedury optymalizujące proces produkcji i koszty ponoszone przez klientów.
Wyróżnienia za szczególną działalność proekologiczną odebrały: Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne S.A. w Krakowie, które dokonało modernizacja hali Stacji Obsługi i Remontów przy użyciu rozwiązań proekologicznych; Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska z Jasienicy Rosielnej, produkująca
jako jedyna spółdzielnia w kraju produkty wolne od jakichkolwiek dodatków chemicznych; RYMATEX
Sp. z o.o. z Rymanowa działające w branży materiałów ściernych oraz spółka TFP z Dziećmierowa wyróżniona za szeroką działalność na rzecz ochrony środowiska na każdym etapie produkcji
oraz propagowanie wiedzy na temat ekologii poza granicami zakładu.
Kapituła przyznała również tytuł „Ambasador Fair Play w Biznesie” 2017. W ten sposób uhonorowano 41 przedstawicieli polskiego biznesu: prezesów, dyrektorów i właścicieli firm
– wieloletnich laureatów programu.
Podczas XX Jubileuszowej Gali po raz pierwszy w historii programu wręczono nagrodę – Semper Fidelis otrzymało ją Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe „SEZUP CLIMA” Sp. z o.o. z Piły, które jest w programie od 20-stu lat!
Podczas tegorocznej Gali przyznano również tytuły „Honorowego Ambasadora Fair Play”,
które przypadły 18 wyjątkowym osobistościom spoza grona uczestników, szczególnie zasłużonym
dla programu oraz propagowania idei „fair play”.

Gala, która łączy różne środowiska

Tegoroczne wręczenie nagród Laureatom programu połączone było z Galą Finałową konkursów skierowanych do wyróżniających się polskich samorządów – XVI edycją „Gmina Fair Play” oraz
IV edycją „Przyjazna Polska”. Konkursy te mają na celu podkreślenie różnorodności naszego kraju oraz wskazanie polskim i zagranicznym firmom gmin, w których m.in. można inwestować nie tylko bez obaw ale przede wszystkim z sukcesem. Jubileuszowa Gala była również okazją do poznania instytucji finansowych, które posiadają najlepszą ofertę dla małych i średnich przedsiębiorstw. Podczas uroczystości nagrodzono Laureatów konkursu „Bank Przyjazny dla Przedsiębiorców”.
Więcej informacji o Laureatach i programie „Przedsiębiorstwo Fair Play” na www.fairplay.pl
Kolejna edycja programu „Przedsiębiorstwo Fair Play” rozpocznie się w grudniu 2017.

źródło: http://przedsiebiorstwo.fairplay

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.