Rewolucja przemysłowa 4.0 – za naszego życia świat przewróci się do góry nogami – wykład Marka Dareckiego

DSC_3622W miniony piątek do Dębicy na zaproszenie Dębickiego  Klubu Biznesu przybył Marek Darecki, prezes Zarządu, Dyrektor Generalny Pratt & Whtney Rzeszów S.A, prezes SGPPL Dolina Lotnicza. Czwarta rewolucja przemysłowa przewróci nasz znany świat do góry nogami i proces ten już zachodzi na naszych oczach – mówił do zebranych Marek Darecki.
Pierwsza rewolucja przemysłowa rozpoczęła się od zbudowania maszyny parowej, która pozwoliła zastąpić siłę ludzkich i zwierzęcych mięśni siłą wiele razy mocniejszą. Druga  rewolucja związana była z wiekiem elektryczności, trzecia z upowszechnieniem komputerów, które obecnie są w każdym naszym domu. A teraz nadciąga czwarta i ten kto w porę nie dostrzeże nadchodzących zmian nie odnajdzie się w nadchodzącym świecie. – Kto tego nie zrozumie, nie będzie aktywny gospodarczo, nie założy szczęśliwej rodzin, nie będzie zamożny – mówił Marek Darecki przytaczając wiele przykładów z krajów Europy Zachodniej, gdzie ta rewolucja trwa już w najlepsze.
Autobusy i samochody poruszające się bez kierowcy, kompletnie zautomatyzowane zakłady przemysłowe, roboty coraz bardziej powszechne z codziennym życiu – to coraz bardziej namacalne efekty trwającej zmiany technologicznej zachodzącej w naszym życiu.
-Ten  świat, który znamy zmieni się diametralnie jeszcze za mojego życia a mam już 62 lata – przekonywał Marek Darecki. Wiedza, wiedza i jeszcze raz wiedza to klucz do odnalezienia się w tym nadchodzącym nowoczesnym świecie.
Zobacz fragment wykładu Marka Dareckiego

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.