Pensjonariusze Domu Pomocy im. Brata Alberta bez ogrzewania – pomogli strażacy

IMGP7240Kilka dni temu w  Dębica odbyły się ćwiczenia w ramach przygotowania do działań związanych z zagrożeniami występującymi podczas okresu zimowego. Założono w nich obfite opady śniegu i bardzo niską temperaturę otoczenia (ok.- 23 0 C) , które były przyczyną przerwania zasilania w energię elektryczną obiektu schroniska dla bezdomnych kobiet i mężczyzn w Dębicy należącego do Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta. Na skutek braku dopływu prądu przestało działać ogrzewanie w budynku. Zarządca schroniska oszacował czas przywrócenia  zasilania w przedziale od 12 do15 godzin. W związku z zaistniałą sytuacją zarządca zwrócił się z prośbą do Państwowej Straży Pożarnej o udzielenie pomocy poprzez wykonanie tymczasowego miejsca zakwaterowania dla pensjonariuszy w namiotach pneumatycznych znajdujących się na wyposażeniu Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Dębicy oraz zapewnienie gorących napojów dla osób ewakuowanych. W ćwiczeniach brało udział  5 zastępów Państwowej Straży Pożarnej z Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych nr 1 i 2 w Dębicy oraz 2 zastępy Ochotniczych Straży Pożarnych z Dębicy-Kędzierza oraz Pustyni.
Źródło: PSP Dębica

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.